VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Spor o Národní dům uvízl na mrtvém bodě

Karlovy Vary – Žaloba pro zmatečnost, kterou řešil Krajský soud v Plzni, byla odložena na září.

5.8.2009 5
SDÍLEJ:

Národní dům v Karlových Varech.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Úhlavní nepřátelé. Až v to vyústilo původně vstřícné jedání karlovarského magistrátu s Ivem Ouřadou ve sporu o Národní dům. Veškeré dohody mezi oběma stranami skončily fiaskem a znovu došlo na soudy. Ivo Ouřada tvrdí, že s radnicí se nedá dohodnout, totéž ale tvrdí magistrát. A celou kauzu znovu posuzují soudy.

Žaloba pro zmatečnost, kterou uplynulý týden posuzoval krajský soud v Plzni, byla odložena na září.

Na tento měsíc je nařízen další soud, v němž Ivo Ouřada žaluje magistrát o dvě miliardy korun.

„Soudce si vyžádal další důkazní materiály. Ivo Ouřada se domáhá zrušení všech rozhodnutí soudu, podle nichž je Národní dům ve vlastnictví města. Formálně je napadá, protože podle jeho verze mu byly soudní obsílky doručovány špatně,“ vysvětlil Tomáš Vodenka, právník města.

Ivo Ouřada je ale přesvědčen, že má pravdu on, i když by i on sám uvítal, kdyby spory o Národní dům byly s městem vyřešeny.

„V úterý 28. července se konalo před Krajským soudem v Plzni druhé stání. Před zahájením jsem na dotaz soudce sdělil soudu, že stále preferuji tak zvanou trojdohodu a okamžité zastavení sporů. Po výslechu několika svědků bylo šetření přerušeno a odročeno na září Město Karlovy Vary totiž i přes výzvu soudu nedodalo důkazní materiály,“ vylíčil Ouřada průběh soudu.

„To, že radnice neodpovídá na dotazy svých občanů je zřejmě její folklor. Sám čekám na některé odpovědi několik měsíců či let. Avšak ignorovat soud znamená pouze jedno. Pohrdání soudem,“ zdůraznil Ouřada.

Případ Národního domu tak uvízl na mrtvém bodě. Na září je u Krajského soudu nařízeno další jednání ohledně Národního domu. „Tentokrát o dvě miliardy, které po nás Ivo Ouřada žádá,“ vysvětlil právník města. Bez ukončení sporů mezi městem a Ivem Ouřadou nemůže začít rekonstrukce této karlovarské kulturní památky, ačkoliv projekt má firma, které magistrát objekt pronajal smlouvou o smlouvě budoucí kupní, má už projekt na rekonstrukci už zpustlého hotelu připravený.

Případ Národního domu už se navíc vleče řadu let. Ivo Ouřada si dům od města koupil za sto milionů, ale nikdy za něj městu nezaplatil.

Autor: Ivana Kalinová

5.8.2009 VSTUP DO DISKUSE 5
SDÍLEJ:
Podchod k dolnímu nádraží již řadu let zdobí výtvarné práce.

Zažijte podchod jinak

Václav Lupínek

OTÁZKA PRO: Václava Lupínka, zakladatele iniciativy vedoucí k záchraně kostela

Vydejte se za filmovou historií porcelánu s vlakem Singrovka

Nová Role – Mezinárodní filmový festival se blíží a porcelánka Tuhn 1794 připravila ve spolupráci s Českými drahami jedinečný doprovodný program. Historická Singrofka vás doveze za současnými holkami z porcelánu do porcelánky v Nové Roli.

Na západě Čech padaly teplotní rekordy

Západní Čechy - Horký čtvrtek překonával maxima z roku 2000.

Stát přenáší čím dál více práce na radnice

Karlovarský kraj - O přibývajících povinnostech, které stát čím dál více přenechává obcím, čerpání dotací z národních programů nebo o tom, že je stále těžší získat praktické lékaře, jednala Rada Karlovarského kraje se starosty ze Sokolovska a Kraslicka.

O Senior akademii byl zájem, studenti převzali vysvědčení

Karlovy Vary - Více než dvě desítky účastníků Senior akademie se sešly na slavnostním zakončení školního roku.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies