VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Primátor se sejde s Ouřadou kvůli 'Nároďáku'

Karlovy Vary – Jednání kolem dalšího osudu chátrající památky Národní dům v Karlových Varech se dostávají na samotný začátek.

23.4.2009
SDÍLEJ:

Národní dům v Karlových Varech.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Jednání kolem dalšího osudu chátrající památky Národní dům v Karlových Varech se dostávají na samotný začátek. To jsou slova náměstka karlovarského primátora Tomáše Hybnera (ČSSD). Bývalý vlastník objektu, podnikatel Ivo Ouřada totiž podal další žalobu, která brání tomu, aby Národní dům mohl změnit svého vlastníka. Tím se má podle smlouvy uzavřené s městem stát pražská firma Eltodo.

Vedení města však chce mít v této věci projednou jasno. Proto primátor Werner Hauptman (ODS) podle Hybnera kývl na Ouřadovu žádost a chce se s ním osobně setkat.

„Pan Ouřada se k primátorovi objednal na tento pátek. Vzhledem k tomu, že tato informace se už objevila v tisku, dozvěděli se o schůzce i představitelé Eltoda a i oni se jí chtějí zúčastnit. Zatím však nepotvrdili, zda skutečně přijedou,“ uvedl Hybner. Podle něho Eltodo stále stojí o to, aby mezi všemi třemi subjekty byla uzavřená takzvaná trojdohoda. V jejím návrhu stojí, že Ouřada stáhne veškeré žaloby vůči městu a to naopak zruší exekuci na jeho majetek. Na Eltodo by zbývala povinost zaplatit daň. Zatímco Karlovy Vary a Eltodo na to přistoupily, Ouřada dohodu nepodepsal.

Podnikatel Ouřada se v poslední podané žalobě domáhá toho, že do Národního domu musel vložit určité investice, které mu město ale nikdy podle něho nepřiznalo.

„A my jsme tak na základě toho tam, kde už jsme byli před časem,“ konstatoval náměstek Hybner.

Od podpisu smlouvy mezi městem a Eltodem uplynou letos v červenci už čtyři roky. Údajně až na podzim roku 2006 se vedení města dozvědělo, že Ouřada jakékoliv nakládání s Národním domem zablokoval na katastrálním úřadě plombou podanou v červnu roku 2005. O té je ale veřejnost informována až na jaře roku 2008.

Podle Hybnera zatím Eltodo na svých záměrech s Národním domem i přes komplikované spory trvá. „Je to patová situace. Domníváme se ale, že přesto by Eltodo mohlo s rekonstrukcí objektu začít,“ poznamenal nyní náměstek Hybner.

Dodal, že Eltodo musí na základě smlouvy s městem dodržet dvě podmínky – složit kupní cenu ve výši 21 milionů korun a zároveň doložit, že má jistý kapitál. „Pokud to splní, mohl by být na Eltodo Národní dům převedený,“ uzavřel náměstek s tím, že Eltodo disponuje i v dnešní kritické době podle něho volným kapitálem v hodnotě jedné miliardy korun.

Autor: Jana Kopecká

23.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení