VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Krajskou nemocnici bude řídit Česká zdravotní, a.s.

Karlovy Vary — Článek poprvé vyšel v Karlovarských novinách 8. listopadu 2005.

28.8.2008
SDÍLEJ:

Archivní snímek z krajského zastupitelstva, které projednávalo sloučení tří krajských nemocnic.Foto: Foto Jana Šteinerová

Už 15. listopadu by na mimořádném jednání krajských zastupitelů mělo být jasné, kdo zasedne v představenstvu a dozorčí radě krajské nemocnice, a.s. Karlovy Vary ale chtějí, aby kraj tento bod odložil a projednal jej až po setkání s představiteli města.

Výherce výběrového řízení, akciová společnost Česká zdravotní, si sama vybere tři vrcholné manažery, kteří 1. ledna příštího roku usednou v představenstvu Nemocnice Karlovy Vary, a. s. Ta má vzniknout fúzí karlovarské, sokolovské a chebské nemocnice. „Společnost Česká zdravotní nabídla podle radních nejvýhodnější podmínky. Krajská rada rozhodla o vítězi výběrového řízení v pátek 4. listopadu na výjezdním zasedání v Aši,“ uvedl Marek Nečekal, mluvčí krajského úřadu. Kdo má zasednout v dozorčí radě krajské nemocnice, to sdělit odmítl. „Složení šestičlenného představenstva, dozorčí rady a statut nově vzniklé společnosti Nemocnice Karlovy Vary, a. s., musejí nyní posoudit krajští zastupitelé. Ti se sejdou na svém mimořádném zasedání 15. listopadu,“ uvedl pouze. Podle dobře informovaného zdroje mají v dozorčí radě zasednout radní Jiří Mutinský, hejtman Josef Pavel, starosta Chebu Jan Svoboda (všichni ODS) a krajský radní Petr Horký (ČSSD). Za zaměstnance jsou za členy dozorčí rady navrženi lékař a místostarosta Sokolova Rudolf Macháček a Marie Klausová, vrchní sestra oddělení ARO karlovarské nemocnice.

Šestičlenné představenstvo budou tvořit současní tři jednatelé chebské, sokolovské a karlovarské nemocnice a další tři členové, které deleguje Česká zdravotní. „Ta jmenuje generálního ředitele, ekonomického ředitele a vedoucího lékaře,“ vysvětlil postup jednatel karlovarské nemocnice Jiří Štefan.

Česká zdravotní, a.s.
Předseda představenstva: MUDr. Martin Stříteský
Členové představenstva: Ondřej Novotný, PhDr. Milan Srb
Společnost byla zapsána do obchodního rejstříku 2. března 2005 – předmět podnikání: pronájem nemovitostí, bytů a nebytových prostor.
Zapsáno 24. října 2005 – zprostředkování obchodu a služeb, výroba zdravotnického materiálu, činnost technických poradců ve zdravotnictví, zpracování dat, služby databank, správy sítí atd.

Zprávami o tom, že krajské zastupitelstvo bude schvalovat zakládací listinu a představenstvo krajské nemocnice, je poněkud zaražen primátor Karlových Varů Zdeněk Roubínek. Toho se už dříve dotklo, že vedení Karlových Varů se o fúzi nemocnic dozvědělo z tisku. Pozvání na karlovarské zastupitelstvo a vysvětlení transformace nemocnic ale hejtman odmítl. „Místo toho pozval nás na jednání rady kraje. Nabídl nám termín 22. listopadu ve 12 hodin, s nímž jsem písemně souhlasil,“ uvedl primátor Roubínek. Po zprávách, že fúzi nemocnic bude opět posuzovat krajské zastupitelstvo 15. listopadu, zaslal hejtmanovi dopis druhý, protože Karlovy Vary požadují v této akciové společnosti větší vliv. „Upozornil jsem vedení kraje, že bych byl rád, aby před naším setkáním neproběhly žádné nevratné kroky ve vztahu k nemocnicím. Pokud se tak stane, pak naše setkání považuji za bezpředmětné,“ dodal s tím, že pak zveřejní, co si o postupu krajských radních myslí.

Dozorčí rada
• hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel
• krajský radní Jiří Mutinský
• náměstek hejtmana Petr Horký
• starosta Chebu Jan Svoboda
• místostarosta Sokolova Rudolf Macháček
Lenka Jíšová

Ivana Kalinová

28.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Ilustrační foto.

Ryby na suchu? Ne, Povodí Ohře se o vodní živočichy v časech sucha stará

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tahák obstará Ostrov, vyzve Toužim

Karlovarský kraj – I ve druhém pokračování podzimní části krajského přeboru se bude na co těšit. Víkendovým tahákem bezesporu bude souboj Ostrova s Toužimí.

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora K. Varů

Karlovy Vary - Kdy bude jmenován ředitel KV Areny, který má za úkol tuto městskou firmu převést na příspěvkovou organizaci? 

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Loket – Vyburcovat fanoušky karlovarských hokejistů k podpoře klubu. Ukázat, že při svých hráčích stojí, i když se jim zrovna nedaří.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

Ostrov – Již před startem podzimní části krajského přeboru ostatní účastníci krajského zájezdu označili ostrovský FK jako hlavního aspiranta na triumf v nejvyšší krajské fotbalové soutěži, za což je pěkný bonus v podobě postupu do divize.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení