VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Odpadový kalendář pro Karlovaráky

Karlovy Vary – Technický odbor karlovarského magistrátu připravil odpadový kalendář pro rok 2010.

6.2.2010 3
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv

„V materiálu se občané mají možnost dozvědět, kdy, kde a co mohou do velkoobjemových kontejnerů odložit. V letošním roce proběhne celkem šest vln svozů velkoobjemových kontejnerů, a to od 19. března až do 23. října,“ uvedl Lukáš Pokorný, mluvčí karlovarského magistrátu.

Zároveň se také budou konat dvě vlny dvoudenního mobilního sběru nebezpečných odpadů.

Do velkoobjemových kontejnerů lze odložit komunální odpad, který pro své rozměry či hmotnost nelze odkládat do běžných sběrných nádob na směsný komunální odpad, a jenž není nebezpečným odpadem. „Objemným odpadem jsou například zbytky dřevěných obalů, koberce nebo starý nábytek. Do velkoobjemových kontejnerů nelze odložit pneumatiky, nebezpečné odpady (barvy, oleje, autobaterie apod.), vyřazené elektrozařízení (lednice, pračky, TV, PC, monitory, zářivky a podobně).

„Po předložení občanského průkazu je možné předat následující nebezpečné odpady a vyřazené elektrozařízení, jako jsou lednice, televizory, pračky, autobaterie, zářivky, léky, monočlánky, staré barvy, lepidla, oleje, olejové filtry, spotřební chemii, postřiky,“ dodal Pokorný.

Mimo svozů jsou podle magistrátu občanům samozřejmě k dispozici sběrné dvory na území města, kde rovněž na základě předložení občanského průkazu je možné předat odpady, jako jsou bojlery, zařízení s obsahem chlorfluoruhlo­vodíků, lepidla, barvy, rozpouštědla, kyseliny, hydroxidy, alkalické baterie, olověné akumulátory, pneumatiky, olejové filtry, brzdné kapaliny, znečištěné tkaniny, motorový (převodový) olej, vyřazený rozložený nábytek a jeho části, koberce, lina, podlahové krytiny. Maximálně jeden přívěsný vozík.

Sběrný dvůr není podle mluvčího radnice určen pro odkládání stavební sutě, střešní krytiny, oken, bytových jader (odpad vznikající při rekonstrukci bytu, domu, garáže apod.), odpadu ze zahrad (například tráva a větve).

Autor: Jan Havelka

6.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení