VYBRAT REGION
Zavřít mapu

ODS vyloučila své tři členy

Karlovy Vary /AKTUALIZOVÁNO/ — Karlovarští občanští demokraté se na sněmu zbavili Moniky Makkiehové, Evy Vighové a Pavla Ondrejcsika. Ti s důvody vyloučení nesouhlasí a odvolají se ke smírčímu výboru.

10.12.2008 63
SDÍLEJ:

Vyloučeni z ODS. Pavla Ondrejcsika (zleva), Evu Vighovou a Moniku Makkiehovou vyloučila ODS ze strany. Údajně kvůli neloajalitě k vedení karlovarské ODS. Otakar Maceška (mezi Ondrejcsikem a Vighovou) v ODS zůstal.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Místní sněm ODS v Karlových Varech včera večer vyloučil ze svých řad tři členy: Moniku Makkiehovou, Evu Vighovou a Pavla Ondrejcsika. Na „vyhazov“ měl našlápnuto ještě Otakar Maceška. Pro jeho vyloučení se však nevyslovil dostatečný počet delegátů.

Na důvody jsme se zeptali předsedy místního sdružení Antonína Vlka: „Na sněmu se diskutovalo nejprve o závěrech pražského Kongresu ODS a debata se vedla především o nejednotnosti ve straně, a to jak na centrální úrovni, tak na té místní. Z pléna pak bylo navrženo usnesení vyloučit čtyři naše členy, kteří vystoupili ze zastupitelského klubu ODS,“ řekl Vlk.

Podle Vlkova vyjádření hlasovalo pro vyloučení tří jmenovaných členů přes osmdesát z přítomných sto deseti účastníků sněmu.

Na sněmu se zároveň diskutovalo také o masivní vlně zájmu o vstup do ODS v posledních týdnech. „Je to neobvyklé, že se najednou objevilo asi čtyřicet žádostí. Sněm k tomu ovšem nevydal žádné usnesení. Přijímat nové členy budeme podle zvyklostí z posledních let, tedy na základě pohovorů v místních organizacích,“ upřesnil Vlk.

Tři vyloučení členové ODS ale s rozhodnutím místního sněmu nesouhlasí.

„Náš vyhazov se projednával přibližně půldruhé hodiny. ODS nám vyčítala nejednotnost při hlasování na zastupitelstvu, neloajálnost k vedení ODS a to, že jsme nerespektovali doporučení k některým bodům projednáváným na zastupitelstvu. Například jsme nepodpořili převod Císařských lázní kraji a naopak podporovali slevu jízdného pro seniory,“ uvedl vyloučený Pavel Ondrejcsik.

Ondrejcsik důvody vedoucí k jejich vyloučení považuje za neobjektivní. „To ať rozhodne smírčí výbor. Já toto vyloučení považuji za nešťastné, zvlášť v době, kdy na kongresu zaznělo, že komunikace ODS směrem k lidem by se měla zkvalitnit a vylepšit. Na tento problém jsme navíc upozorňovali a varovali, že se to ODS může vymstít. Což se také stalo,“ dodal Ondrejczik. „Mít vlastní názor v ODS se rovná rebelství, a nedej bože mít úplně odlišný názor? To je v ODS trestný čin,“ zdůraznil.

Podle Josefa Pavla, předsedy regionální ODS, neměla tato situace jiné řešení.

„Vyzkoušela se řada smírčích řízení, ale marně. Hádky oslabují ODS jak na celostátní úrovni, tak v regionech. Rozhádaná strana potom vypadá nedůvěryhodně. Jak potom chceme řídit město, když si neuděláme pořádek sami u sebe? Jde o míru loajality. Pokud o svém názoru oponent přesvědčí členskou základnu, potom zvítězí. Pokud ne, musí se přizpůsobit většinovému názoru. A když má někdo proti tomu zásadní výhrady, může kdykoliv odejít,“ zdůraznil Josef Pavel.

Petr Zahradníček, Ivana Kalinová

10.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 63
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení