VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostrovští chystají rozvoj části Kfely

Ostrov – Místní část Ostrova – Kfely se dočká nových možností.

9.4.2010
SDÍLEJ:

Urbanistická studie sportovního centra v Ostrově – Kfelech.Foto: MÚ Ostrov

Odbor rozvoje a územního plánování ve spolupráci s architekty totiž v nedávné době dokončil územní studii pro rozvojovou lokalitu Kfel. Tato rozvojová lokalita je územním plánem určena pro občanskou vybavenost s převahou zeleně a sportovně rekreační areál.

„V souvislosti s plánovanou výstavbou rodinných domů v daném území se město Ostrov rozhodlo prověřit plochu, která by měla sloužit stávajícím i novým obyvatelům v místě jako víceúčelové sportoviště,“ konstatoval Petr Gono, z odboru rozvoje a územního plánování ostrovské radnice.

Rozvojová lokalita, která byla předmětem zmíněné studie, se nachází ve východní části Kfel, ze severu navazuje na stávající zástavbu a z jihu na plochu určenou pro bydlení.

„Svou rozlohou je dostatečná pro umístění i většího hřiště, problémem jsou však přístupy a příjezdy a ochranná pásma přeložek vzdušného vedení vysokého napětí. Proto byla územní studie zpracovaná ve dvou variantách řešení: varianta s respektováním ochranných pásem vzdušného vedení vysokého napětí a varianta s umístěním vysokého napětí pod zem mimo zájmovou rozvojovou lokalitu,“ doplnil Gono.

Podle Gona studie také podrobněji řešila, jaká sportoviště by bylo možné do lokality umístit. Navržena byla např. bruslařská in-line dráha v délce cca 400 m, hřiště na volejbal, multifunkční hřiště, travnaté hřiště na fotbal, dětské hřiště s herními prvky, přístřešek pro cyklisty, lavičky a odpadkové koše a parkoviště sloužící i pro vzdálenější návštěvníky.

Studie současně prověřila možné náklady na realizaci všech navržených sportovišť. Ty se pohybují kolem 22 milionů korun. „Zpracovaná územní studie byla projednána v Radě města Ostrov dne 30. března 2010,“ doplnil informace za ostrovskou radnici Gono.

Autor: Jan Havelka

9.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení