VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Janu Pavlíkovou, mluvčí Karlovarského kraje

Karlovy Vary – Jaký je systém proplácení regulačních poplatků v Karlovarské krajské nemocnici?

12.1.2010 4
SDÍLEJ:

Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřaduFoto: DENÍK/Archiv

Systém proplácení regulačních poplatků v Léčebně dlouhodobě nemocných (LDN) v Nejdku je od 1. ledna 2010 stejný jako systém proplácení těchto poplatků v lékárnách. Pacienti musí regulační poplatek v LDN zaplatit, dále si v LDN musí vyzvednout formulář „žádost o poskytnutí daru“. Tuto žádost vyplní (včetně čísla bankovního účtu, kam chtějí poukázat platbu a svého podpisu) a do třech pracovních dnů následujících po zaplacení poplatku v LDN ji společně s dokladem o zaplacení regulačního poplatku odešlou na krajský úřad.

Proplácení regulačních poplatků v Karlovarské krajské nemocnici (nemocnice v Karlových Varech, v Sokolově a v Chebu) od 1. ledna 2010 je zcela odlišné od systému proplácení regulačních poplatků v lékárnách nebo v LDN. Pacienti v nemocnici zaplatí zákonem stanovenou výši regulačního poplatku. Při jeho zaplacení obdrží doklad o zaplacení. Pokud mají zájem o proplacení poplatku, tak na tento doklad doplní číslo bankovního účtu, na který chtějí poukázat platbu a doklad podepíší. Takto vyplněný doklad odevzdají do patnácti dnů od zaplacení poplatku do připravených sběrných nádob, které jsou na vrátnici jednotlivých nemocnic.

V případě, že pacient hradí regulační poplatek bezhotovostně, obdrží při odchodu z nemocnice tzv. dlužní úpis, na který doplní číslo účtu, kam chce poskytnout platbu, úpis podepíše a po úhradě poplatku připevní k dlužnímu úpisu výpis z účtu, stvrzující uskutečnění platby. Vyplněný dlužní úpis společně s dokladem o zaplacení regulačního poplatku musí do patnácti dnů vhodit do připravené sběrné nádoby v areálech nemocnic v kraji.

Pro pacienty Karlovarské krajské nemocnice, Sokolov a Cheb platí, že své žádosti o zaplacení regulačního poplatku musí vložit do nádob v areálu nemocnice, nikoliv zasílat na krajský úřad. Zpracování žádostí provádí zaměstnanci nemocnice.

Dotazy k proplácení poplatků v nemocnicích provádí zaměstnanci nemocnice na adrese poplatky@kkn.cz, nebo telefonicky na čísle 359 882 609.

Od 1. ledna 2010 v lékárně nemocnice v Karlových Varech nejsou již uhrazené poplatky vypláceny pacientům v hotovosti, ale ti si o to musí písemně požádat předepsaným formulářem. K žádosti musí připojit doklad o zaplacení z lékárny, číslo bankovního účtu a žádost do třech pracovních dnů po zaplacení poplatku odeslat na adresu uvedenou ve formuláři.

Autor: Ivana Kalinová

12.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na podporu hokeje zahraje i kapela Pestalozzi.

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Ilustrační foto.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Abertamy - Občané Abertam a Hřebečné zareagovali na výzvu zaslat návrhy na změny ohledně parkovacích míst a dopravní situace obecně. Co tomuto požadavku předcházelo, jak to dopadlo a co se bude dít dál?

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Karlovarsko - Banální oprava motorky se změnila v trestný čin. Opravář totiž svěřený stroj drze prodal. A co hůř, za neadekvátní cenu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení