VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Janu Pavlíkovou, mluvčí Karlovarského kraje

Karlovy Vary – Jaký je systém proplácení regulačních poplatků v Karlovarské krajské nemocnici?

12.1.2010 4
SDÍLEJ:

Jana Pavlíková, tisková mluvčí Krajského úřaduFoto: DENÍK/Archiv

Systém proplácení regulačních poplatků v Léčebně dlouhodobě nemocných (LDN) v Nejdku je od 1. ledna 2010 stejný jako systém proplácení těchto poplatků v lékárnách. Pacienti musí regulační poplatek v LDN zaplatit, dále si v LDN musí vyzvednout formulář „žádost o poskytnutí daru“. Tuto žádost vyplní (včetně čísla bankovního účtu, kam chtějí poukázat platbu a svého podpisu) a do třech pracovních dnů následujících po zaplacení poplatku v LDN ji společně s dokladem o zaplacení regulačního poplatku odešlou na krajský úřad.

Proplácení regulačních poplatků v Karlovarské krajské nemocnici (nemocnice v Karlových Varech, v Sokolově a v Chebu) od 1. ledna 2010 je zcela odlišné od systému proplácení regulačních poplatků v lékárnách nebo v LDN. Pacienti v nemocnici zaplatí zákonem stanovenou výši regulačního poplatku. Při jeho zaplacení obdrží doklad o zaplacení. Pokud mají zájem o proplacení poplatku, tak na tento doklad doplní číslo bankovního účtu, na který chtějí poukázat platbu a doklad podepíší. Takto vyplněný doklad odevzdají do patnácti dnů od zaplacení poplatku do připravených sběrných nádob, které jsou na vrátnici jednotlivých nemocnic.

V případě, že pacient hradí regulační poplatek bezhotovostně, obdrží při odchodu z nemocnice tzv. dlužní úpis, na který doplní číslo účtu, kam chce poskytnout platbu, úpis podepíše a po úhradě poplatku připevní k dlužnímu úpisu výpis z účtu, stvrzující uskutečnění platby. Vyplněný dlužní úpis společně s dokladem o zaplacení regulačního poplatku musí do patnácti dnů vhodit do připravené sběrné nádoby v areálech nemocnic v kraji.

Pro pacienty Karlovarské krajské nemocnice, Sokolov a Cheb platí, že své žádosti o zaplacení regulačního poplatku musí vložit do nádob v areálu nemocnice, nikoliv zasílat na krajský úřad. Zpracování žádostí provádí zaměstnanci nemocnice.

Dotazy k proplácení poplatků v nemocnicích provádí zaměstnanci nemocnice na adrese poplatky@kkn.cz, nebo telefonicky na čísle 359 882 609.

Od 1. ledna 2010 v lékárně nemocnice v Karlových Varech nejsou již uhrazené poplatky vypláceny pacientům v hotovosti, ale ti si o to musí písemně požádat předepsaným formulářem. K žádosti musí připojit doklad o zaplacení z lékárny, číslo bankovního účtu a žádost do třech pracovních dnů po zaplacení poplatku odeslat na adresu uvedenou ve formuláři.

Autor: Ivana Kalinová

12.1.2010 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotní akce Motýlí běh.
19

Lidé podpořili Motýlím během domácí hospic

Předvolební debata Deníku

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Zimní stadion byl plný tvrdých pěstí

Mariánské Lázně - Již poosmé se mohli příznivci zápasů K-1, MMA a zápasů v thajském boxu těšit na tradiční mariánskolázeňskou Noc boje na mariánskolázeňském zimním stadionu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Vjezd pro auta na „Masaryčku“ bude o hodinu zkrácen

Karlovy Vary - O jednu hodinu méně budou mít k dispozici zásobovací automobily pro vjezd na pěší zónu T. G. Masaryka.

Tolik volných míst nikdy nebylo, řada firem hledá zaměstnance

Karlovarský kraj - Tuzemské ekonomice se daří a nabídka volných pracovních míst snad nikdy nebyla tak velká, jako v září. Platí to jak pro Českou republiku, tak i v krajském měřítku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení