VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Jaroslava Bradáče, krajského radního

Karlovarský kraj – Jakou částkou přispěje v letošním roce Karlovarský kraj na podporu ochrany životního prostředí a environmentální vzdělávání?

26.5.2010
SDÍLEJ:

Jaroslav Bradáč (ČSSD), krajský radníFoto: DENÍK/Archiv

Kraj letos rozdělí částku jeden milion korun. V rámci těchto příspěvků byli v letošním roce uspokojeni všichni žadatelé, kteří splnili potřebné formální náležitosti. Jednalo se o 14 projektů nestátních neziskových organizací zaměřených například na záchranné programy zvláště chráněných druhů rostlin a živočichů, jejich mapování a monitoring, na programy ochrany biodiverzity nebo na podporu činnosti záchranných stanic pro zraněné a handicapované živočichy.

Finanční příspěvek ve výši 100 tisíc korun získalo například Hipocentrum PÁ–JA na projekt záchrany handicapovaných živočichů nebo občanské sdružení ZAMENIS na realizaci záchranného programu užovky stromové s příspěvkem 64 tisíce korun.

Zcela jiná situace nastala v případě příspěvků na environmentální vzdělávání, výchovu a osvětu. Zde bylo podáno 34 žádostí s požadavkem na 1,9 milionu korun. Kraj má ovšem k dispozici pro tento rok 900 tisíc korun, proto byl schválen příspěvek pouze 20 žadatelům. Projekty jsou zaměřené především na celoroční provoz střediska s ekovýchovným zaměřením, akce pro veřejnost a informační materiály s ekotematikou.

Finanční příspěvek ve výši 85 tisíc korun získalamimo jiné nezisková organizace DROSERA na projekt Přírodní naučné stezky Bublava nebo Ekologické centrum Meluzína RCA Brontosaurus, které dostalo 88 tisíc korun na využití botanické zahrady v Dalovicích k environmentální výchově. Žadatelé v rámci obou těchto dotačních titulů mohli dostat příspěvek do maximální výše 80 procent celkových nákladů projektu, avšak nejvíce 100 tisíc korun. Zbývající částku si musí dofinancovat z vlastních zdrojů.

Autor: Jakub Kopřiva

26.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Drogy zabavené při domovních prohlídkách.
6

Dealeři měli doma kilo „marjány“

Ilustrační foto.

Naši prvňáci v Karlovarském deníku: představíme prvňáčky ZŠ Dalovice

FOTOGALERIE: Šestadvacátý ´Smolničák´ ovládli Pavel Procházka a Ivana Sekyrová

Chodov – Pořádný běžecký mazec. Neděle 15. října patřila v městě Chodov již 26. ročníku Běhu Smolnickým kopcem, který tradičně uspořádali atleti chodovského ŠAKu. Na start se postavilo v jednotlivých kategoriích celkem 460 závodníků od jednoho roku až po veterány do 71 let.

„Horvy“ úřadoval v lékárně

Sokolov – Lékárna NEMOS v Sokolově. „Ono mu je dneska deset, prozrazují rodiče malého Davida, který přijel do sokolovské nemocnice na vyhlášené oční oddělení až z Tachova. Reakce je blesková.

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Red Bull Air Race: Karlovarský pilot Kopfstein v Masters Class v TOP5

Karlovy Vary – Paráda, paráda a ještě jednou paráda. Karlovarský pilot Petr Kopfstein ve službách Teamu Spielberg si řádně užil závěrečný podnik Red Bull Air Race 2017.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení