VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Otázka pro Jana Kopála, mluvčího magistrátu

Karlovy Vary – Finišují práce na přírodním parku Meandr Ohře. Na co se mohou návštěvníci těšit a kdy bude park pro veřejnost otevřen?

21.7.2010
SDÍLEJ:

Jan Kopál, mluvčí magistrátu městaFoto: DENÍK/Archiv

V meandru vznikly nové asfaltové cesty, sportovní stezka, břehová pěšina a centrální stezka. V severní části meandru bude realizováno plážové hřiště pro letní sporty a rekreaci, plážový volejbal, badminton, opalování a další. Budou zde také vymezeny dvě plochy pro pétanque a podobné hry. V jihozápadní části meandru bude vybudováno dětské hřiště a adrenalinová louka. Obojí je od sebe odděleno umělým potokem. Celé dětské hřiště je určeno pro děti do 8 let a dále je členěno na hřiště pro batolata a na hřiště pro starší děti. Na hracích plochách bude umístěno téměř 50 hracích prvků, například dřevěný had, létající talíře, sedací misky, houpačky, rotující kužele, kolotoč a podobně. Toto hřiště bude propojeno visutým mostem s adrenalinovou loukou pro děti od 9 let. Herní prvky pro větší děti tvoří například trojhoupačka, lezecká stěna či lanovka.

Druhou částí tohoto projektu je stavba víceúčelové stezky, která navazuje na stávající cyklostezku na levémbřehu Ohře a vede přes Dolní Kamennou svahem nahoru, křižuje Sokolovskou ulici a podél Čankovské vede až k areálu Rolava, respektive až za něj, do Staré Role.

Bohužel se vyskytly komplikace. Dlouhá zima a vydatné deště během letošního května si vynutily prodloužení termínu dokončení meandru, práce na kanalizaci v blízkosti křižovatek Mlýnská a Českých bratří za Rolavou zase prodloužily dokončení cyklostezky. Obojí by však mělo být dokončeno do konce července, jakmile budou stavby zkolaudovány, město je otevře pro veřejnost.

V současné době jsou všechny uvedené stavby staveništěm, neměly by být užívány, kdo toto nerespektuje, jedná na vlastní riziko.

Autor: Jakub Kopřiva

21.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení