VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Garážovací dům v Libušině ulici investor dokončí v květnu

Karlovy Vary — V objektu bude 160 garáží a místo obchodů 29 bytů. Změnu stavby povolil magistrát.

5.3.2009
SDÍLEJ:

ANTICENA. Na loňské výstavě stavebnictví For Arch získala tato stavba cenu za nejhorší nedokončené dílo roku v lázních. Mimo jiné totiž zničila panorama z Imperiálu na Karlovy Vary.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Návštěvníci hotelu Imperiál klopýtající po špinavé silnici a vyhýbající se nákladním autům. Řidiči, kteří nevědí, komu se dříve na zúžené vozovce vyhýbat, zda dětem odcházejícím ze školy, nebo autobusům, které sem zajíždějí na konečnou stanici Lanovka. To je dennodenní režim v Libušině ulici, kde vyrůstá garážovací dům a vedle základní školy hotelový areál.

Přestože investor garáží v Libušině ulici slíbil, že stavbu dokončí do srpna loňského roku, dosud ji nezkolaudoval, natož aby ji dokončil. „Předpokládáme, že stavbu dokončíme v květnu letošního roku. Nepřálo nám počasí, fasáda se za mrazu prostě dělat nedá,“ uvedl za investora Martin Hájek.

Stejně se vyjádřil i magistrát. „Podle našich informací je objekt před dokončením, investor jedná o možných termínech postupných kolaudací jednotlivých částí stavby. V současné době se na objektu dokončuje fasáda,“ uvedl mluvčí Jan Kopál.

Pozemky investor zakoupil od města za tři a půl milionu korun a stavební povolení úřad vydal v roce 2004.

Garážovacích míst zde bude 160, změněna je ale náplň dvou pater. Místo obchůdků zde bude devětadvacet bytů. Za jeden metr čtverečný budoucí vlastník zaplatí sto tisíc korun.

A právě změna stavby v rámci vydaného stavebního povolení je problém. „Ano, požádali jsme o změnu stavby, která jinak řešila uspořádání univerzálních prostor ve dvou patrech,“ vysvětlil Martin Hájek.

Na dotaz, zda magistrát u této stavby povolil změnu stavebního povolení, mluvčí radnice uvedl, že ano. „V původním stavebním povolení byly stanoveny komerční prostory. V roce 2007 byla upřesněna funkce komerční části objektu na byty,“ sdělil Kopál.

Autor: Ivana Kalinová

5.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení