VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Garáže. Dům, o kterém se mluví

Karlovy Vary – Zastupitelé budou chtít po vedení města vysvětlení, proč jsou zde místo obchodů byty.

18.6.2009
SDÍLEJ:

Parkovací dům pod Imperialem Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Čtyřicet milionů korun. Přibližně tolik by musel zaplatit investor, který by si od vedení města kupoval pozemky v Libušině ulici na výstavbu bytového domu. Zaplatil pouhé 3,5 milionu, protože zde podle původního projektu měly být kromě garážovacích míst také obchody se službami, bowlingová dráha, terasy a restaurace pro lidi.

Místo toho jsou zde luxusní apartmány, v nichž metr čtverčný vyjde na sto tisíc korun. Za byty tak zde investorovi zákazníci zaplatí od pěti do patnácti milionů korun. „Tržní cena metru čtverečního běžné stavební parcely v lázeňském území v Karlových Varech se nyní pohybuje kolem deseti tisíc korun. Nedávno jsme ale dokonce realizovali prodej pozemku, kde metr čtvereční stál patnáct tisíc korun,“ poznamenal realitní makléř Jiří Brož.

Rozloha garážovacího domu v Libušině ulici má téměř sedm tisíc metrů čtverečních. Pokud by se tedy jednalo o ryze komerční prodej, cena by se vyšplhala na 60 milionů korun.

„Budeme chtít po vedení města vysvětlení, jakým způsobem k tomu došlo. Do dnešní doby podle mého názoru trvá to, co bylo odsouhlaseno,“ uvedl zastupitel Josef Murčo (KSČM). Podle něj by se celým případem měla také zabývat kontrolní komise.

„Zdůvodnění budu chtít v každém případě. Už jednou jsem se na zastupitelstvu na garážovací dům v Libušině ulici ptala, ale oba náměstci mě odbyli, že je vše v pořádku. Když si kdysi investor pozemky v Libušině ulici kupoval, schvalovali jsme je na veřejně prospěšnou akci, nikoliv na výstavbu luxusních apartmánů. Proto jsem chtěla vědět, jak je možné, že rada odsouhlasila změnu projektu,“ uvedla zastupitelka Monika Makkiehová (ODS). „Je to pro mne takový absurdistán. Nechápu postoj města jako účastníka územního řízení a zaráží mne, jak reagovala komise pro územní plán města, v níž zasedá i několik radních,“ dodala.

Také zastupitel Petr Kulhánek (Karlovarská občanská alternativa) bude po vedení města na zastupitelstvu, které se koná 29. června, požadovat vysvětlení. „Informace, které jsem nově obdržel, mne značně znepokojují. Ať je to již původní povolení památkářů na objekt dvě podzemní plus dvě nadzemní podlaží s konečným výsledkem o patro vyšším, nebo stávající platný územní plán vymezující plochu jako podzemní parkovací dům, nikoliv jako objekt s byty. Rovněž zařazení domu do kategorie veřejně prospěšné stavby mi při stávající konstituci přijde velmi problematické. Tyto otazníky by samozřejmě měly být uspokojivě vysvětleny, pokud je to vůbec možné,“ uvedl Kulhánek.

Naopak radní Radek Novák (ČSSD) se domnívá, že pokud byl objekt zkolaudován, tak byl zkolaudován v souladu se zákonem. „Pokud zde jsou nějaké nejasnosti, tak to po právní stránce není problémem města, ale stavebního úřadu,“ uzavřel radní Novák.

Ivana Kalinová, Jana Kopecká

18.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.
57

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení