VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pět dalších projektů v kraji získalo evropské peníze

Karlovarský kraj – Pět projektů česko-bavorské spolupráce získalo evropské peníze. Rozhodli o tom během června členové Monitorovacího výboru programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko na svém zasedání v Chodové Plané.

30.7.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační fotografie.Foto: DENÍK/Zuzana Škvrnová

Z jednatřiceti projednávaných projektů schválil výbor dvacet projektů s celkovým příspěvkem z Evropského fondu regionálního rozvoje (ERDF) ve výši 12,5 milionů EUR. „Žadatelům z Karlovarského kraje bylo schváleno pět projektů zaměřených na propagaci a rozšíření nabídky cestovního ruchu a na spolupráci institucí ve veřejné sféře,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Navrátil (ČSSD).

V Karlovarském kraji se jedná mimo jiné o projekt zaměřený na propagaci, prezentaci a ochranu cenného přírodního a kulturního dědictví Česko-bavorského geoparku. Tato geologicky rozmanitá krajina zasahuje na území Karlovarského a Plzeňského kraje, Horních Frank a Horního Falcka.

Žadatel, Muzeum Sokolov, příspěvková organizace Karlovarského kraje, bude ve spolupráci s partnery ke svému záměru využívat vedle klasických postupů také moderních technologií – takzvaných bee-tagů, GPS technologií či MP3 stezek. „Zájemci tak budou mocí získávat informace o zajímavých lokalitách například prostřednictvím svých mobilních telefonů,“ vysvětlil Navrátil.

Cílem dalšího projektu, na němž budou spolupracovat státní archivy, je digitalizace archiválií odkazujících na společnou minulost Čechů a Němců. Archivní dokumenty budou odborně zpracovány a zpřístupněny veřejnosti prostřednictvím internetových stránek.

V rámci projektu Clara II budou zástupci veřejné sféry z obou stran hranice na vzájemných setkáních řešit společné strategie příhraničního venkovského prostoru nebo aktuální problémy pohraničních regionů. „Zaměří se také na trvale udržitelný a koordinovaný rozvoj dopravy, lidských zdrojů, vzdělávání, ale i civilní obrany a dalších oblastí,“ doplnil Navrátil.

Schválen byl také projekt na podporu českého a bavorského Euregia Egrensis, administrátorů Dispozičního fondu určeného k financování menších přeshraničních projektů s celkovými výdaji do 25 tisíc EUR a projekt na využití odpadního tepla pro pěstování a chov teplomilných rostlin a ryb.

V programu přeshraniční spolupráce Cíl 3 Česká republika – Svobodný stát Bavorsko již bylo celkově schváleno 169 projektů ve výši 97,3 milionů EUR. Celkový objem finančních prostředků určených na období 2007–2013 je 115,5 milionů EUR.

„Příští jednání Monitorovacího výboru je naplánováno na březen 2011. Žádosti lze odevzdávat do 1. prosince 2010. Informace k programu Cíl 3 naleznete na internetových stránkách Karlovarského kraje ,“ uvedla Jana Pavlíková, krajská mluvčí.

Autor: Ivana Kalinová

30.7.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zdeněk Lakatoš, starosta Abertam

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

500 běžců se srovnalo při prvním ročníku CITY NIGHT RUNu v Karlových Varech na startovní rošt, kdy následně proběhli tříkilometrovou trasu za svitu kolonád.

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Policie hledá násilníka, ubližoval tříletému chlapci

Sokolovsko - Sokolovští kriminalisté pátrají po 29 letém muži z Kynšperku nad Ohří, který je asi 178 cm vysoké střední postavy, má krátké rovné hnědočerné vlasy na ježka, hnědé oči a prořídlé strniště.

Zboural zažitý stereotyp oprav a svěřenou motorku prodal

Karlovarsko - Banální oprava motorky se změnila v trestný čin. Opravář totiž svěřený stroj drze prodal. A co hůř, za neadekvátní cenu.

Kam za zážitky nejen o víkendu? Inspirujte se na novém webu Tipy Deníku

Chcete mít přehled o kulturních, sportovních a dalších akcích ve všech regionech? Pak navštivte naši stránku www.tipydeniku.cz, kde najdete fůru inspirace co podniknout nejen o víkendu.

FOTOGALERIE: Sokolov v sobotu patřil triatlonistům

Sokolov – Kolotoč závodů Českého poháru v triatlonu se v sobotu zastavil v Sokolově, konala se tu Velká cena města Sokolova a Karlovarského kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení