VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na festival se připravují i policisté

Karlovy Vary – Karlovarští policisté se připravují na zajištění bezpečnosti dalšího ročníku Mezinárodního filmového festivalu.

1.7.2009
SDÍLEJ:

Společné kontaktní a informační centrum Policie ČR a Městské policie Karlovy VaryFoto: PČR

Vdobě konání MFF zvýší policisté zÚzemního odboru Karlovy Vary výkon služby vulicích, a to po celých 24 hodin. Na pomoc karlovarským policistům přijedou i posluchači Střední policejní školy vDomažlicích. Ti zde pomáhají každoročně.

Vletošním roce budou policisté a strážníci sloužit také vnově zavedené službě pro návštěvníky festivalu, a to vespolečném mobilním „Kontaktním a informačním centru“. Tuto možnost budou moci využít i cizinci, kterým bude v Kontaktním a informačním centru kdispozici i tlumočník. Na stanovištích tohoto mobilního centra bude možnost získat i vodu pro čtyřnohé návštěvníky festivalu.

Stanoviště Kontaktního a informačního centra budou umístěna na třídě T. G. Masaryka a dále u Mlýnské a Vřídelní kolonády.

Vdobě konání MFF dochází častěji kekrádežím věcí, jako jsou kabelky, peněženky, mobilní telefony a další. Policisté mají pro návštěvníky následující rady, jak těmto krádežím předcházet:

Jak minimalizovat riziko kapesní krádeže

1. na ulici, v prostředcích MHD a v místech většího výskytu lidí věnujte zvýšenou pozornost svým taškám, kabelkám a zavazadlům
2. snažte se u sebe nenosit velkou finanční hotovost
3. peněženku a doklady noste odděleně, pokud se stanete obětí kapesního zloděje, ušetříte si čas strávený vyřizováním nových dokladů
4. pokud u sebe máte bezpečnostní kód k platební kartě, noste jej odděleně od karty, znemožníte tak pachateli výběr finanční hotovosti zbankomatu
5. pokud vám byla odcizena platební karta, ihned zablokujte účet
6. nenoste u sebe šekovou knížku s předem podepsanými šeky
7. nenoste doklady a peníze v bočních kapsách oděvů, batohů a tašek
8. mobilní telefon ukládejte v bezpečně upevněném pouzdře na místě o němž máte přehled nebo ve vnitřních kapsách oděvu

Jak minimalizovat riziko krádeže věcí znákupních vozíků

1. neukládejte své tašky, batohy a jiná příruční zavazadla do nákupních vozíků
2. snažte se u sebe nenosit větší finanční hotovost
4. pokud u sebe máte bezpečnostní kód k platební kartě, noste jej odděleně od karty, znemožníte tak pachateli výběr finanční hotovosti zbankomatu (ani mobilní telefon, který je vkabelce a je vněm PIN uložen není nejbezpečnějším řešením)
5. pokud vám byla odcizena platební karta, ihned zablokujte účet
6. nenoste u sebe šekovou knížku s předem podepsanými šeky

#nahled|http://g.denik.cz/19/e1/kv_44mff_pcr_kontaktni_centra_20090701_denik-630.jpg|http://g.denik.cz/19/e1/kv_44mff_pcr_kontaktni_centra_20090701.jpg|V průběhu festivalu budou fungovat tři společná kontaktní centra státní a městské policie.#
1.7.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení