VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Lidé mohou diskutovat o projektech města

Karlovy Vary — Revitalizace veřejných prostranství a regenerace panelových domů, to jsou oblasti, na které může město Karlovy Vary čerpat finanční prostředky z Evropské unie v rámci Integrovaného plánu rozvoje města.

26.11.2008
SDÍLEJ:

Když se konalo veřejné jednání o Strategickém plánu a rozvoji města, kongresový sál hotelu Thermal byl zaplněn lidmi. Příliš se toho ale na místě nedozvěděli.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Aby město peníze získalo, musí projekty a záměry prodiskutovat s veřejností. Veřejné projednání k Integrovanému plánu rozvoje města – Integrovanému operačnímu programu (IRPM–IOP) se koná dnes v Lidovém domě ve Staré Roli, a to od 15 hodin.

„Občané se zde mohou informovat o strategických záměrech, cílech a prioritách, oblastech aktivit a možnostech zapojení ve fázi přípravy, zpracování a realizace IPRM - IOP,“ informoval mluvčí radnice Lukáš Pokorný.

V rámci revitalizace veřejných prostranství se bude diskutovat konkrétně o úpravě sídlištního prostoru, o parkových úpravách včetně pořízení a obnovy městského mobiliáře či o výstavbě a rekonstrukci dopravní infrastruktury, například spojek místních komunikací, parkovacích ploch, pěších komunikací, chodníků, cyklistických stezek a veřejných prostranství.

„V oblasti regenerace bytových domů pak půjde o témata jako zateplení obvodového pláště domu, práce na bytovém domě, které jsou nutné k odstranění statických poruch nosných konstrukcí, výměna a modernizace lodžií a balkónů nebo opravy technického vybavení domů,“ dodal Pokorný.

Autor: Jana Kopecká

26.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení