VYBRAT REGION
Zavřít mapu

První rozhodnutí primátora Kulhánka: Pozastavuji usnesení radních po volbách

Karlovy Vary – Ztuhlé tváře, chvíle ticha a pak telefony na uchu. To byla reakce opozičních zastupitelů na nečekané prohlášení primátora Petra Kulhánka v závěru včerejšího zasedání zastupitelstva.

13.11.2010 26
SDÍLEJ:

Nové zastupitelstvo města Karlovy Vary. Primátor Petr kulhánek.Foto: DENÍK/Jakub Kopřiva

„Pozastavuji všechny body tří jednání rady města, která se konala po komunálních volbách,“ šokoval nový primátor opozici.

Bývalí radní například odsouhlasili prodej historického objektu Lázní III jejich nájemci, společnosti Veso, nebo vybrali sdružení firem Tima, Baustav a Metrostav, které má za zhruba 271 milionů korun postavit plavecký bazén vedle KV Areny. Radní v těchto třech radách schválili nespočet podlimitních zakázek, přidělili služební byty a pronájmy nebytových prostor.

Nové vedení města poté zastupitelům navrhlo, aby dotace ve výši 350 tisíc korun pro pěveckou soutěž Antonína Dvořáka byla přidělena, této akce se tedy pozastavení usnesení radních netýká.

Proti Kulhánkovu rozhodnutí okamžitě protestoval Werner Hauptmann. „My jsme rozhodovali o požadavcích občanů tohoto města. Tímto anulováním jste zapříčinil, že nebudou vyslyšeny.“

Kulhánek ale zdůraznil, že nic neanuluje, pouze rozhodnutí bývalých radních pozastavuje. Nová rada totiž všechny body znovu prověří. Úplný závěr jednání včerejšího zastupitelstva byl neméně překvapivý. Na návrh náměstka Jiřího Kotka zastupitelé odsouhlasili, že rada pozastavuje prodej Lázní III, chce prověřit investice a pronájem celého objektu. Tento návrh podpořili pouze zastupitelé z koalice K20, prošel těsnou většinou dvaceti hlasů.

Podle bývalého náměstka Hybnera je už smlouva o prodeji Lázní III podepsána bývalým primátorem Wernerem Hauptmannem. „Podepsal ji před čtrnácti dny a město za ně obdrží 95 milionů korun. Investice ve výši dvaceti milionů Veso do objektu provedlo, ty se týkaly sanace technického zázemí,“ řekl Hybner.

Podle něj je prodej naprosto v pořádku, protože jej odsouhlasilo zastupitelstvo a po dokončení první investice si nájemce mohl o odkoupení požádat. „A to učinil. Kupní cena je už uhrazena a vkladové řízení o zapsání nemovitosti do katastru je už zahájeno,“ uvedl Hybner.

Firma si s opravou objektu pospíšila, protože nemusela žádat o stavební povolení. „Změnil se zákon, proto toho nebylo třeba,“ dodal Hybner.

Náměstek Jiří Kotek ještě jako zastupitel označil tato rozhodnutí za nezákonná a kvůli prodeji Lázní III podal na bývalého primátora Wernera Hauptmanna a některé členy bývalé rady trestní oznámení pro podezření ze zneužití pravomoci veřejných činitelů.

Prodej Lázní III prosadila bývalá koalice ODS a ČSSD už 29. června 2009. Proti se postavila pouze opozice, Karlovarská občanská alternativa a ALTERNATIVA. Náměstek Tomáš Hybner (ČSSD) tehdy argumentoval tím, že město nemá šedesát milionů, které by bylo třeba během tří let do objektu vložit. Veso si Lázně III mohlo podle tohoto usnesení koupit za 95 milionů korun, ovšem s tím, že do objektu po třech etapách musí do roku 2015 vložit investice do výše 150 milionů korun. „Po roce 2011 si Veso, pokud zažádá, může objekt od města odkoupit,“ prosazoval prodej lázní v roce 2009 Hybner.

Tehdy byli jednateli Vesa zastupitel Jaroslav Fiala (ČSSD) a Milan Koula. Ti ale tuto firmu v loňském roce prodali současnému vlastníku, společnosti Bau Reality, jejímž šéfem je Milan Špička z firmy Baustav.

Autor: Ivana Kalinová

Místo události:
13.11.2010 VSTUP DO DISKUSE 26
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení