VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kostel Skoky přivítá brigádníky

Skoky – O tomto víkendu, v sobotu 25. a v neděli 26. dubna, připravilo občanské sdružení Pod střechou ve Skocích další brigády na záchranu poutního kostela, a to od 9 do 18 hodin.

23.4.2009
SDÍLEJ:

Kostel SkokyFoto: DENÍK/Ivana Kalinová

Doborovolníci se budou věnovat úklidu a přípravě kostela na první z letošních dvou pravidelných tradičních poutí, která proběhne už 1. května.

„Po dobu brigád bude kostel zpřístupněn k prohlídkám. Ohroženému poutnímu místu mohou pomoci poutníci a turisté. Kdysi velmi slavné mariánské poutní místo ve Skocích u Žlutic, k němuž se váže staré české rčení „panenko skákavá“, doplatilo na minulý režim i polistopadové řádění zlodějů a vandalů. Z kdysi vzkvétající obce, zvané též Mariánské Skoky, zbyly jen základy zarostlé v náletech a na návsi zdevastovaný a vyrabovaný monumentální barokní chrám Navštívení Panny Marie z roku 1736-38,“ nastínil historii kostela Jiří Schierl ze sdružení Pod střechou.

Sdružení Pod srtřechou se kostel, který patří tepelskému klášteru, pokouší zachránit od roku 2006. S podporou zainteresovaných partnerů připravuje zajímavý projekt na záchranu tohoto poutního místa, jenž spočívá především ve znovuoživení kostela a ve vzkříšení dávné poutní tradice formou poutní turistiky. „Proto byla na základě historických souvislostí a tradic navržena pěší poutní trasa, která propojí nejvýznamnější duchovní centrum Karlovarska, premonstrátský klášter v Teplé, se Skoky,“ dodal Jiří Schierl.

Autor: Ivana Kalinová

23.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení