VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Uzavření Sokolovské ulice přidělalo motoristům vrásky

Karlovy Vary — Dopravní omezení, která vstoupila v platnost v sobotu, mohla podle názoru řady řidičů začít platit až po víkendu.

8.9.2008 8
SDÍLEJ:

Přes noc vše jinak. Část Sokolovské ulice je od sobotního rána uzavřena. Někteří řidiči si na tuto náhlou uzavírku stěžují, podle radnice však byla plánována dlouhodobě a lidé byli informovániFoto: DENÍK/Jan Havelka

Úlek a zmatenost. To byly pocity, které zažívali někteří řidiči, kteří v sobotu ráno chtěli projíždět Sokolovskou ulicí. Ta totiž byla podle harmonogramu její rekonstrukce právě v sobotu ráno uzavřena. Dopravní omezení zde budou dlouhodobá. Motoristé tak budou muset využívat objízdných tras.

„Ještě včera tady bylo vše normální, a najednou v sobotu ráno bylo vše jinak. Připadá mi to jako lehkovážnost stavební firmy i magistrátu, takto během noci pozměnit značení. Navíc nechápu, proč ta ulice byla uzavřena na víkend, to mi hlava nebere,“ posteskl si řidič Martin Bárta. „Chápu, že oprava je důležitá, ale takové náhlé kroky opravdu nemůžu vzít jako ideální řešení,“ dodal řidič.

Karlovarský magistrát však tato nařčení motoristů odmítá.

„Chápeme, že některým motoristům mohla uzavírka způsobit starosti, ale není pravda, že bychom ulici uzavřeli bez toho, aby o tom lidé věděli. Informace o tomto projektu už několikrát během řady měsíců prošly médii, byly v Radničních listech a také jsou na našem webu a na vývěsní tabuli na magistrátu,“ oponoval Lukáš Pokorný, mluvčí karlovarské radnice. „Vše tedy postupuje podle dohody se stavební firmou a není to náhlá uzavírka. Vše je podle stanoveného harmonogramu a na základě řady jednání se stavbaři,“ dodal mluvčí Pokorný.

Sokolovská ulice je tedy podle něj od soboty uzavřená v plánovaném rozsahu, to znamená od křižovatky s ulicí Celní ke křižovatce s ulicí Čankovskou.

„Vjezd do této části bude povolen vozidlům dopravní obsluhy, zásobování, veřejné hromadné dopravy osob a integrovaného záchranného systému,“ uvedl Pokorný.

V uvedeném úseku Sokolovské ulice bude zřízen jednosměrný provoz od křižovatky s Železniční ulicí po křižovatku s ulicí Čankovskou. Ve směru od křižovatky Sokolovské a Dolní Kamenné směrem do centra bude vyloučen veškerý provoz (jednosměrná ulice). Od křižovatky Sokolovské a Čankovské směrem ke křižovatce Sokolovské a Dolní Kamenné nebude vjezd vozidel omezen. Pro provoz na Sokolovské ulici a v ulicích Celní, Buchenvaldské, Majakovského, Železniční, Kosmonautů, Dělnické a Požární je zpracována situace (výkres), která je vyvěšena ve vstupním vestibulu budovy Magistrátu města Karlovy Vary na Moskevské ulici.

„Tento výkres obsahuje i dopravní značení na vybraných příjezdových komunikacích k Sokolovské ulici,“ dodal mluvčí.

Ode dneška budou zahájeny intenzivní práce na rekonstrukci Sokolovské ulice v uvedeném uzavřeném úseku. „Před zahájením prací v jednotlivých místech bude probíhat takzvaná pasportizace okolních domů, to znamená dokumentování jejich stávajícího stavu. Cílem pasportizace je dokladovat stav domů, případně jiných stavebních objektů, před prováděním rekonstrukčních prací za účelem případného porovnávání stavu stavebních objektů před rekonstrukcí Sokolovské ulice a po ní,“ informoval Pokorný.

Rekonstrukci provádí společnost Stavby silnic a železnic, a.s., pasportizaci provede spol. BARTOŠ – ENGINEERING. Při dokumentování stavebních objektů budou její pracovníci vstupovat do jednotlivých bytů, každý pracovník bude vybaven pověřovací listinou od zhotovitele.

Při hutnění spodních konstrukčních vrstev komunikací bude docházet k vibracím, jež se částečně přenesou do okolních domů. Tyto práce zahájí stavbaři zhruba ve druhé polovině září 2008 a provedou je s maximálním ohledem k okolním stavbám.

„O harmonogramu těchto prací a postupu občanů při případných poruchách na domech způsobených rekonstrukcí budeme informovat v dalších zprávách,“ přislíbil Pokorný.

Autor: Jan Havelka

8.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 8
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení