VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Město do okolí Dvořákovy ulice chce investovat miliony

Karlovy Vary — Do zásadní investiční akce chce město vstoupit i s obyvateli Staré Role, a to jako s majiteli domů.

12.10.2008
SDÍLEJ:

Lidé záměr města kvitují. Karlovaráci, kteří žijí ve Dvořákově ulici, snahu města jednoznačně vítají. Podle některých magistrát na tuto městskou čtvrť už roky zapomíná.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Prostranství kolem Dvořákovy ulice ve Staré Roli, kde žije nejvíce obyvatel této karlovarské čtvrti, by už nemuselo vypadat zanedbaně. Vedení magistrátu se totiž rozhodlo, že právě tuto lokalitu zvelebí. Investovat do této akce chce desítky milionů korun. S finanční stránkou by mělo městu pomoci ministerstvo pro místní rozvoj se svým integračním operačním programem, ze kterého je možné čerpat dotace. Máto ale své proti.

„Jsme malým městem, abychom na tento program ministerstva dosáhli. Jestli chceme tuto akci realizovat, budeme se muset spojit s vlastníky sousedních nemovitostí,“ informoval náměstek karlovarské primátorky Tomáš Hybner (ČSSD).

Jednání s vlastníky okolních domů se zástupci radnice se uskutečnilo už minulý týden. Na něm je náměstek Hybner ubezpečil, že za rekultivaci prostranství Dvořákovy ulice nic platit nebudou. „Pokud by oni byli příjemci dotace, přesto by nemuseli platit nic za spoluúčast. My je k přijetí dotace ale potřebujeme,“ upřesnil Hybner.

A o co by konkrétně mělo ve Dvořákově ulici jít?

Mělo by tu dojít k opravě chodníků a refýží. Na řadu by však měla přijít i revitalizace veřejných ploch, výstavba odpočinkových zón a nových hřišť.

„Celkové náklady na tuto akci činí sto až sto padesát milionů korun, přičemž spoluúčast města by byla třicet procent,“ dodal Hybner s tím, že k samotné realizaci by mělo dojít v roce 2010. Do konce roku chce radnice podat žádost o dotace na ministerstvu.

Pokud budou Karlovy Vary úspěšné, bude podle Hybnera zrevitalizována lokalita kolem celého sídliště až k louce U Vysílače. Důvodem, proč přichází na řadu právě tato lokalita, je fakt, že toto území bylo dlouho neudržované.

Autor: Jana Kopecká

12.10.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení