VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Milovníci koček se opět setkají v Teplé

Teplá – Poslední dubnový víkend Klub koček Karlovy Vary ve spolupráci s městem připravují „5. národní výstavu ušlechtilých koček pod záštitou starosty města Teplá“.

16.4.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Archiv VLP

Návštěvníkům se představí na 140 kočičích mazlíčků od vystavovatelů z celé České republiky. Kapacita sálu kulturního domu je beznadějně naplněna a příjem přihlášek musel být ukončen s velkým předstihem.

Na základě zvířat uvedených v katalogu si návštěvníci výstavy mohou prohlédnout kočky dlouhosrsté - skupiny I (perské a exotické), polodlouhosrsté - skupiny II (norské lesní, ragdoly, birmy, turecké angory či největší plemeno koček - mainské mývalí), krátkosrsté - skupiny III (např. ocicaty, habešské, ruské modré, evropské, sfynxi a především stále oblíbené britské všech možných barev) a siamské a orientální - skupiny IV.

Vlastní výstava pro návštěvníky začíná v sobotu 25. dubna od 9.30 hodin. A co diváci mohou vidět? To záleží na době, kdy výstavu navštíví. Upozorňujeme, že uvedené časy jsou orientační a závisí na počtu a druzích přihlášených zvířat i práce mezinárodních posuzovatelů z České republiky a ze Slovenska.

V době od 9:00 do 9:45 hodin panuje na výstavě čilý ruch. Majitelé upravují a zdobí klece svých miláčků a začínají je pomalu připravovat na posuzování. V 10.00 hodin je v programu oficiální zahájení výstavy za přítomnosti starosty města a ředitele výstavy, představeni jsou jednotliví posuzovatelé.

V časovém období od 10:00 do 13 až 14 hodin je k vidění hodnocení jednotlivých zvířat posuzovateli podle přísných mezinárodních standardů, neúprosný boj koček o tituly, vítěze tříd (BIV) a nominace, v atmosféře nabité emocí majitelů.

Vlastnímu posouzení předchází pečlivá příprava kočiček, značně odlišná druh od druhu. Od prostého vyjmutí zvířete z klece až po bezesporu mistrovské kadeřnické a kosmetické výkony majitelů. Většina koček v tuto dobu ale pouze odpočívá v klecích a snaží se zaujmout diváky svým vzezřením a chováním, aby právě a jen ony dostaly váš hlas a přinesly radost svým pánům vítězstvím v prestižní divácké soutěži „O nejkrásnější zvíře výstavy“ a získaly putovní pohár. Pro návštěvu výstavy je to nejvhodnější doba, protože se v sále neustále něco děje a kočky nejsou ještě unavené.

V době polední přestávky je v sále klid. Je možno vidět a v klidu si prohlédnout všechna zvířata v klecích. Některá už ovšem odpočívají v pelíšcích před závěrečným vyvrcholením celé výstavy. Tak prosím nebudit, zejména ta, která mají cedulky s vybojovanou nominací do závěrečné BIS. V průběhu celé výstavy je dovoleno pořizovat si snímky jednotlivých kočiček.

Od 15 hodin je v programu výstavy představení zvířat, která se jednotlivým rozhodčím nejvíce líbila, vybojovala vítězství ve své skupině a získala prestižní ocenění Best in Variety (BIV). V návaznosti následuje předání Poháru starosty města - čestná cena, předání Poháru ředitele úřadu Karlovarského kraje, vyhlášení divácké soutěže „O nejkrásnější zvíře výstavy“. Rovněž představení poměrně nového a na výstavách stále vzácného plemene seychelské kočky.

Vyvrcholení výstavy, a to především pro úspěšné vystavovatele, začíná v 16 hodin. Soutěž nejlepších zvířat v Best in Show a především závěrečná soutěž Best of Best, ve které se stanoví pořadí 4 nejúspěšnějších zvířat bez rozdílu druhu a pohlaví. Tento časový úsek výstavy je určen pro návštěvníky, kteří mají soutěživého ducha a ocení emoce zainteresovaných majitelů koček. Část nejúspěšnějších zvířat je v této době umístěna v klecích mimo dosah návštěvníků a ostatní kočičky vesměs po celodenní únavě spí.

Pořadatelé zvou zájemce na akci, která se v Teplé koná opakovaně již počtvrté. Pro návštěvníky je připravena bohatá nabídka chovatelských potřeb, krmení i doplňkového sortimentu za výhodné výstavní ceny. K dispozici je tradičně i občerstvení. Sobotní akce je i vhodný typ na rodinný výlet, a to nejen pro milovníky koček.

Klub koček Karlovy Vary

16.4.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení