VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Práci hasičů dokáží ve Velichově ocenit

Velichov – Sbor dobrovolných hasičů slouží obyvatelům Velichova už šedesát dva let.

26.6.2009
SDÍLEJ:

Velichovští hasiči se pravidelně účastňují soutěží dobrovolných hasičů. Na té poslední, která se konala v Ostrově, obsadili druhé a třetí místo.Foto: OÚ Velichov

I když jsou velichovští hasiči zařazeni do kategorie V, to znamená, že mohou zasahovat pouze na území obce, přesto si jejich činnosti vedení obecního úřadu cení. Běžně se totiž podílejí na chodu i údržbě obce.

„Kluci z jednotky, jak našim hasičům říkáme, například pomáhají s likvidací dřevní hmoty, čistí propustky, koryto potoka a od loňského roku také pracují na opravě hřiště, kde už strávili navážením písku a oplocováním dost svého volného času,“ říká starostka Velichova Markéta Moravcová a pokračuje: „K výjezdům se naše jednotka, kterou tvoří dvanáct členů, dostane ojediněle, ale její vybavení by mělo odpovídat příslušným prováděcím vyhláškám a samozřejmě při případném zásahu musí být funkční.“

Před necelými dvěma měsíci si přivezli historickou stříkačku, která se dopravovala k požárům za vozem s koňským spřežením. Velichovští hasiči ji dostali od Sboru dobrovolných hasičů v Tomicích.

„Stříkačka pochází z roku 1912 a zatím není funkční. Kluci už se ale těší, jak ji opraví,“ poznamenává starostka Velichova.

Letos velichovští hasiči budou už podeváté pořádat soutěž v požárním útoku, a to v rámci Zimního poháru. „Naši hasiči se pravidelně účastní soutěží dobrovolných hasičů pořádaných v okolí. Na té poslední, která se konala nyní v Ostrově, obsadili druhé a třetí místo a navázali tak na bronzový úspěch, kterého dosáhli ve Vojkovicích,“ upřesňuje starostka.

Hasiči navíc ve Velichově pořádají Hasičský ples i nohejbalový turnaj trojic, podílí se na oslavách Dne dětí a pomáhají s asistencí při rozsvícení vánočního stromku.

„Všechny tyto činnosti jsou možná běžné i jinde, kde dobrovolní hasiči fungují, ale myslím si, že by toto nemělo být bráno za běžné a samozřejmé a na dobrovolné hasiče by nemělo být pohlíženo jen jako na partu chlapů, která neumí nic jiného, než držet v ruce půllitr,“ dodává.

Autor: Jana Kopecká

26.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení