VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ve Velichově začali vítat nové občánky

Velichov – K vlastnímu vítání nových občánků přistoupilo současné vedení Velichova, a to krátce po nástupu do funkce.

29.6.2009
SDÍLEJ:

Nová tradice. První historické vítání občánků se konalo ve Velichově už před dvěma roky a za tu dobu se stalo tradicí.Foto: OÚ Velichov

Do té doby museli rodiče kvůli této slavnostní události putovat až do několik kilometrů vzdálené Kyselky. „První vítání občánků se u nás konalo 1. července roku 2007. Zatím je pořádáme v místní školce,“ uvedla starostka Velichova Markéta Moravcová s tím, že vítání občánků mělo u lidí velký ohlas, a stalo se tak novou tradicí této obce. „U nás se totiž nikdy nepořádalo,“ upřesnila starostka.

Vítání občánků se ve Velichově koná dvakrát do roka. Termín obřadu závisí na počtu narozených dětí. „Zkrátka musíme počkat, až se děti narodí. Na jednom obřadu se tak sejdou tři až čtyři děti,“ vysvětlila Moravcová.

Prostory v mateřské škole jsou pro vítání občánků zatím provizorní. Vedení obce plánuje, že v blízké době přestěhuje školku a obecní úřad do nevyužívané budovy bývalé základní školy. Právě v té by měla vzniknout také nová obřadní síň.

Vítání občánků není jedinou novinkou, které současné zastupitelstvo po nástupu do funkce zavedlo.

Od dubna roku 2007 tak ve Velichově vycházejí místní obecní noviny, kde redakční radu tvoří celé zastupitelstvo. „Přispívat do novin můžou všichni politici včetně opozice, ale také občané. Největší zájem, především v řadách rodáků, vzbudil seriál o pohledech do minulosti. Takový ucelený materiál o historii Velichova totiž doposud podle starostky nikdy nevyšel.

Obec se také vrátila k někdejším tradičním plesům, a ve Velichově se tak opět lidé mohou bavit na hasičském, námořnickém či maškarním bále, ale i na masopustu. Velichov bude mít brzy také svůj vlastní prapor, ale také znak.

„Návrh praporu už nám schválil předseda Poslanecké sněmovny, k jeho realizaci jsme ale zatím nepřistoupili, i když už máme hodně nabídek na jeho zpracování. To však v současné době není prioritou obce. V budoucnu ho ale necháme určitě vyrobit,“ poznamenala starostka Velichova a doplnila, že znak už obec používá, a to zatím jen na tiskopisech a na internetových stránkách Velichova.

Autor: Jana Kopecká

29.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.
57

Maketu odhalí poslední český rytíř

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení