VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Veřejná služba: město zaměstná padesát lidí

Karlovy Vary – Po zavedení institutu veřejné služby, tedy veřejně prospěšných prací, na které musí nezaměstnaní jít, aby nepobírali peníze na úplném minimu, se objevily informace o tom, že obce nemají pro ně dost práce. Od té doby vzrostl počet nezaměstnaných, kterým skončí období, po které mají nárok na dávky v nezaměstnanosti.

7.10.2009 1
SDÍLEJ:

Jan Kopál, mluvčí magistrátu městaFoto: DENÍK/Archiv

My jsme se proto zeptali Jana Kopála, mluvčího karlovarského magistrátu:

Jaká je na karlovarském magistrátu v současné době situace? Mají nezaměstnaní dost práce? Je situace lepší, horší, nebo stabilní?

Nezaměstnané registruje v první řadě úřad práce, my je evidujeme s určitým zpožděním, kdy tito lidé přejdou do režimu dávek pomoci v hmotné nouzi. Klientů pobírajících tyto dávky po určitou dobu, kteří by mohli vykonávat veřejnou službu pro udržení výše dávek, registrujeme dlouhodobě přes tři sta a tento počet se v poslední době dramaticky neměnil. Situace tedy zůstává víceméně stejná. Znovu ale upozorňuji, že možné změny v nezaměstnanosti se v tomto počtu projeví až s delším odstupem.

Kolika lidem radnice nabídne možnost využití veřejné služby? Využije například dobrovolnické práce nebo lidem nabídne větší množství rekvalifikačních kurzů?

Veřejná služba je možností, kterou obce mohou příjemcům dávek nabídnout, pokud mají pro takovou službu využití. Město Karlovy Vary chce v první fázi nabídnout tuto možnost přibližně padesáti osobám měsíčně. Po prvních měsících pak chceme vyhodnotit, jestli se veřejná služba setkala s odpovídajícím zájmem ze strany klientů, či zda je potřeba kapacitu zvýšit, či snížit.

Klienty oddělení dávek pomoci v hmotné nouzi také informujeme o aktuální nabídce míst pro dobrovolníky, a to ve spolupráci s Dobrovolnickým centrem Vlaštovka Karlovy Vary, které je registrovaným zprostředkovatelem dobrovolnické služby. Shromažďuje nabídky dobrovolnických míst a tato zprostředkovává. Co se týče rekvalifikačních kurzů a dalších opatření aktivní politiky zaměstnanosti, ty organizuje úřad práce.

(red)

7.10.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Čtvrtý ročník Sokolovského 1/4 maratonu přilákal na trať více než šest stovek běžců.
90

FOTO: Ulice hornického města ovládl Sokolovský 1/4 maraton

Hejtmanka Jana Vildumetzová jednala se starosty.

Obce si stěžují na krácení příspěvku, pokud mají přes 500 obyvatel

Kočky se přemnožují, útulek potřebuje pomoc!

Karlovarský kraj – Přemnožení koček v Karlovarském kraji je stále palčivější problém. Poukazuje na to Alexandra Jančová z Kraslic na Sokolovsku, která provozuje kočičí útulek Konec toulání, jenž se stará o kočky v celém Karlovarském kraji.

Auto sice zaparkovala, ale nezabrzdila

Karlovy Vary - Zda byla jednaosmdesátiletá řidička roztržitá, nebo zapomnětlivá, už nehraje roli.

FOTO: T-Mobile Olympijský běh přilákal na start dvě stě běžců

Karlovy Vary – Historie Olympijského dne sahá až do roku 1894, kdy byl založen Mezinárodní olympijský výbor. Na počest této události se po celém světě každoročně pořádá Olympijský den, který oslavuje sportovní aktivity všeho druhu.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies