VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Workcamp láká dobrovolníky ze světa

Bečov, Nežichov – Dobrovolníci z Kanady, Nizozemí, Německa, Španělska, Polska, Tchaj–wanu, Jižní Korey, Itálie, Francie a Turecka jsou od neděle 1. srpna na návštěvě Karlovarského kraje.

2.8.2010
SDÍLEJ:

Státní hrad a zámek Bečov.Foto: A. Švehlová, NPÚ

Účelem příjezdu dobrovolníků je pomáhat ve dvou velmi zajímavých projektech. „V Bečově a Nežichově se ve dnech 1. 8. - 14. 8. 2010 bude konat už čtvrtý workcamp. Mladí lidé dorazili, aby v rámci projektu INEX - Sdružení dobrovolných aktivit (INEX-SDA) a organizací Berkut a Cesta z města pomohli obnovit Bečovskou botanickou zahradu a ruinu kostela sv. Blažeje v Nežichově,“ uvedla jedna z vedoucích projektu Iveta Černá.

Šestnáct mladých lidí, kteří se rozhodli věnovat svůj volný čas dobrovolné práci v Česku, bude nejprve čistit zarostlé plochy, upravovat stezky a vytvářet nové atrakce pro dětské hřiště v areálu botanické zahrady a po týdnu se přesunou na rodinnou farmu Belina v Nežichově, kde budou společně s organizací Cesta z města pracovat na údržbě ruiny poutního kostela svatého Blažeje a obnově naučné stezky, jež vede kolem tamního rybníka.

„Ve volném čase bude skupina dobrovolníků poznávat krásy kraje. V plánu mají návštěvu zámku v Bečově nad Teplou, kláštera v Teplé, ale také města Karlovy Vary a některých z místních lázní,“ dodala vedoucí.

Podle ní budou dostatek času návštěvníci mít nejen na pěší túry po místních kopcích, ale především na to, aby se vzájemně poznávali. „Nejzajímavější na podobných projektech je osobní zkušenost s lidmi z jiných kultur. Co určitě také zajímá dobrovolníky z jiných zemí, je to, že mají poměrně vzácnou možnost poznat Česko očima místních,“ říká Iveta Černá.

INEX-SDA, pod jehož záštitou budou dobrovolníci na místě pomáhat, je neziskovou organizací, která se dobrovolnictvím zabývá již od roku 1991. INEX-SDA přijímá zahraniční dobrovolníky na krátkodobé i dlouhodobé projekty u nás a stejně tak umožňuje českým dobrovolníkům vyjet za dobrovolnictvím do zahraničí. Cílem projektů v České republice je podpora venkova, pomoc místním komunitám, řešení ekologických problémů nebo pomoc při rekonstrukci historických objektů, jako jsou staré hrady nebo právě ruiny kostelů.

Dobrovolnický projekt připravil INEX-SDA ve spolupráci s místními organizacemi Berkut a Cesta z města. Berkut se už od roku 1998 věnuje ochraně přírody a environmentální výchově. V rámci svých aktivit se mimo jiné starají o renovaci botanické zahrady v Bečově nad Teplou, která je naplánovaná na mnoho let, anebo vytvářejí naučné stezky po okolí. Organizace Cesta z města byla založena v roce 2007. Věnuje se především podpoře cestovního ruchu jižního Karlovarska.

Autor: Jan Havelka

2.8.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení