VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zápisy dětí do mateřských škol se rozjely

Karlovarsko – Někde už školky nové děti přijímaly, jinde se na jejich zápis pečlivě připravují.

15.4.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Kam umístit dítě do mateřské školy? To je otázka, kterou nyní řeší řada rodičů. Školky se snaží i spolupracovat a vzájemně si posílají děti, které kvůli kapacitě už nemohou přijmout.

Zápisy už mají za sebou například v Ostrově. Zde se konaly 6. a 7. dubna. „K zápisu se dostavilo celkem 221 zákonných zástupců dětí, někteří navštívili se svým požadavkem na umístění dítěte i několik mateřských škol,“ uvedla Dagmar Shánělová z ostrovské radnice.

Podle ní bylo mezi žadateli o umístění 14 dětí pětiletých, 33 dětí čtyřletých, 122 dětí tříletých a 52 dětí, kterým k září 2010 ještě tři roky nebudou – třetí narozeniny tyto děti oslaví v průběhu školního roku 2010/2011 a jejich matkám bude končit mateřská dovolená.

„Mezi žadateli o umístění jsou i rodiče dětí se zdravotním postižením. Integrace těchto dětí do tříd mateřské školy při Základní škole Josefa Václava Myslbeka a Mateřské školy Ostrov znamená snížení celkového počtu dětí v dané třídě,“ dodala Dagmar Shánělová.

Vzhledem k přestavbě a otevření další budovy mateřské školy od září 2010 se navýší kapacita ostrovských mateřských škol z nynějších 417 o dalších 96 míst na celkových 513 míst v předškolních zařízeních. „Díky tomu bude možno vyhovět všem žádostem o umístění dětí v ostrovských mateřských školách, včetně integrace dětí se zdravotním postižením,“ doplnila úřednice.

Na zápisy se připravuje také Mateřská škola v ulici Závodu míru v Nejdku. „U nás se koná v příštím týdnu v úterý 27. dubna. Zatím se nám nestalo, že bychom museli hodně dětí odmítat, rodiče jsou tolerantní a někteří klidně s umístěním dítěte i třeba rok čekají,“ uvedla Martina Nováková, ředitelka mateřinky.

„Pokud bychom místo neměli, tak jsme v kontaktu s ostatními školkami v Nejdku a snažíme se radit si a pomáhat,“ doplnila ředitelka oblíbené nejdecké mateřské školy.

Autor: Jan Havelka

15.4.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení