VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Radní Zeman: Nevylučuji, že se k vyhlášce ještě vrátíme

Karlovy Vary – Postižení podnikatelé si chtějí stěžovat. Radnice se ale obává nárůstu videoterminálů.

14.5.2009 3
SDÍLEJ:

Foto:

Dva dny po schválení obecně závažné vyhlášky regulující počet výherních hracích přístrojů v Karlových Varech poslali první postižení podnikatelé už svou stížnost na karlovarský magistrát. Dožadují se v ní, aby i oni byli zařazeni na seznam povolených heren. Karlovy Vary v rámci vyhlášky zvolily model adresného místa určení, tedy vybraly objekty, kde automaty mohou být. Na základě toho má už za dva týdny klesnout počet provozoven s výherními automaty ze 105 na 39.

„Už jsem na radnici podal stížnost kvůli vyhlášce. Zařízení, které provozuji na Sokolovské ulici, jsem kupoval od města jako hernu. A nyní jsem se dozvěděl, že to je restaurace. Trvám na tom, že to herna je, protože se nám kvůli tomu před lety zvedal i nájem,“ říká Vladimír Bőhm, který se domnívá, že vyhláška, kterou zvolilo město, rozhodně není férová.

Další podnikatelé, jimž mají být herny zrušeny, uvádějí další problém – na rušení jejich provozoven je nikdo včas neupozornil. „Vzal jsem si statisícovou půjčku. Z čeho ji teď splatím, když bar tolik nevydělává?“ podotýká jeden z dalších dotčených živnostník.

Podle radního a šéfa bezpečnostní komise města Martina Zemana (ČSSD), který se na tvorbě vyhlášky podílel, klíč pro sestavení seznamu povolených heren vzešel z porady s odbory magistrátu. „Ty měly poskytnout informace k hernám,“ podotýká Zeman. Někteří podnikatelé, kteří mají na vyhlášku doplatit, říkají, že u nich nebyla žádná kontrola, na základě níž byl následně seznam sestavený. „Komise, která chodila na kontroly, se pochopitelně dopředu nepředstavovala. To by pak smysl její návštěvy postrádal smysl,“ vysvětluje radní Zeman.

Ten připouští, že některými hernami se bude ještě vedení města podrobně zabývat a k vyhlášce se tak radní zeřjmě ještě vrátí. „Bylo by solidní od vedení města říci, že ti co se ozvou, budou znovu prověřeni,“ slibuje Zeman a dodává: „Každá jiná metoda by ale měla také své slabiny. Tato podoba vyhlášku přitom funguje už v Chebu.“

Podle mluvčí Městského úřadu v Chebu Martiny Kuželové i v tomto městě se nejdříve postižení podnikatelé proti vyhlášce bouřili. „Situace se nakonec zklidnila. Největší problém setrvává. Dotčení podnikatelé si poradili sami, oslovili ministerstvo financí, a to jim povolilo videoterminály,“ konstatuje mluvčí.

Na tento problém upozornilo i několik karlovarských zastupitelů na úterním jednání. Na umístění videoterminálů totiž obce nemají vůbec žádný vliv, povoluje je ministerstvo. Zatímco automaty dostávají známky na půl roku, videoterminály, do kterých lze vkládat přímo papírové bankovky, mají povolení na 10 let.

Autor: Jana Kopecká

14.5.2009 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:
„Jsem vždy velmi poctěn, když mohu poděkovat za čin vedoucí k záchraně lidského života, v tomto případě poskytnutí nezbytné pomoci a útěchy malým dětem. Kytička pro paní Pejsarovou je pouze symbolickým poděkováním, ale o to více si tohoto činu vážím, nebo

Starosta ocenil obětavou sousedku

Ilustrační foto

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

I relativně nízká finanční gramotnost Čechů může za to, že čas od času skočíme na „supervýhodnou“ nabídku zhodnocení peněz, která se nakonec promění v totální fiasko. Pokud byste rádi investovali svoje úspory, nevynechejte následující tipy. 

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení