VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Reakce: Plačky nad dialýzou...

Odpověď hejtmana Josefa Pavla na dopis primáře interny karlovarské nemocnice Jaroslava Žáka.

14.12.2007
SDÍLEJ:

Josef Pavel, hejtman Karlovarského krajeFoto: DENÍK/Archiv KD

Vážený pane primáři Žáku,

nemohu jinak než reagovat na Váš včerejší článek, ve kterém uvádíte, že Karlovarská krajská nemocnice od příštího roku pronajímá pracoviště dialýzy v nemocnici v Karlových Varech. Tvrdíte, že nikdo z vedení kraje – ani hejtman – Vám navíc tuto skutečnost neoznámil.

Pravda je taková, že já sám jsem se o myšlence – zdůrazňuji, jen jako o záměru – pronájmu dialýzy dozvěděl ze závěrů jednání představenstva. Samozřejmě jsem se o celou věc začal okamžitě zajímat. Ve skutečnosti žádná avizovaná smlouva o pronájmu dialýzy uzavřena není, a není tedy ani důvod pro Vaše tvrzení, že porušuji Vám dané sliby, a že mé slovo proto nic neváží.

Možnost outsourcingu či pronájmu dialýzy s Vámi ostatně vedení nemocnice projednávalo již v roce 2004 a od té doby ještě několikrát. O to více mě překvapuje, že se nyní stavíte do pozice oběti jakýchsi nečekaných machinací. Celý článek chápu jako další (kolikátou už?) snahu lékaře krajské nemocnice očernit Karlovarský kraj, tedy svého zřizovatele a majitele. Nerozumím tomu, proč je tato snaha tak úporná, a už vůbec nechápu, proč se k tomu používají témata, která ve skutečnosti nejsou – jako právě údajnou smlouvu na pronájem karlovarské dialýzy. Váš text má tak charakter poplašné zprávy.

Vážený pane primáři, velice si cením Vaší práce i Vás jako člověka. Přesto, že jste se mi během našeho telefonického rozhovoru omluvil, Vás však musím požádat o omluvu i prostřednictvím stránek Karlovarského deníku, kde také vyšel i Váš původní text. Zároveň bych chtěl Vás i všechny Vaše kolegy požádat ještě o jednu věc – abychom našli nějaký jiný způsob komunikace, než je výhružné dopisování si přes stránky Karlovarského deníku.

Karlovarský kraj zřizuje desítky organizací, které poskytují občanům kraje veřejné služby a zaměstnávají tisíce lidí. Nedovedu si představit, že bych si měl v každé takové organizaci dopisovat se všemi jejími vedoucími pracovníky a řešit s nimi všechny problémy těchto organizací.

Mrzí mne, že jako primář nemocnice nemůžete o podobných věcech jednat například prostřednictvím ředitele nemocnice v Karlových Varech, který je zároveň také plnohodnotným členem představenstva Karlovarské krajské nemocnice, prostě nějakou standardní cestou.

Je mi líto, že jsem nucen takto reagovat. Věřím však, že mne pochopíte – musím se ohradit proti Vámi uvedeným zbytečným a nepravdivým obviněním. Nedělám to rád, přál bych si, aby diskuse kolem krajského zdravotnictví probíhala spíše v rovině racionální než emotivní, aby v ní šlo více o fakta a méně o prorokování katastrofických scénářů. Snad se to jednou povede, věřím že i s Vaší pomocí.

14.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hokejisté HC Energie (v zeleném) poměřili síly s Rytíři Kladno
28

FOTOGALERIE/AUDIO: Energie smetla i Rytíře a je v tabulce první

Svatý Vavřinec a svatý Florián (na snímku) už visí ve věži se zvonem Jan Vilém.

Vydejte se do věže za novými zvony

Z Varů do Mariánek se až do listopadu vlakem nesvezete

Karlovy Vary – Nepřetržitá traťová výluka mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi je prodloužena až do 10. listopadu.

Psí útulek dostal konečně potřebné zázemí

Sokolov – Veterinární ošetřovna, místnost pro psy po operaci, ale i zázemí pro zaměstnance a návštěvníky v podobě přijímací místnosti.

OTÁZKA PRO: Čestmíra Bruštíka, náměstka primátora města Karlovy Vary

Areál plynárny v Tuhnicích čeká v několika příštích letech rozsáhlá sanace a likvidace starých ekologických zátěží. Kromě jiného má být v této oblasti odtěženo a odvezeno kolem 18 000 tun kontaminované zeminy. Jednali už investoři této akce s městem o způsobu odvozu, který může velmi výrazně ovlivnit dopravní situaci ve městě?

AKTUALIZOVÁNO

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení