VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyroste v Březové ruská vesnice s kolonádou?

BŘEZOVÁ / STANOVICE - V Březové se na území CHKO stavět může, ve Stanovicích ne.

12.10.2007
SDÍLEJ:

Chataři za březovskou porcelánkou budou bourat. U Lomnického potoka se bude stavět.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

O tom, že v Březové má vyrůst vesnice, kterou chce vybudovat další ruský podnikatel žijící na Karlovarsku, mluví samotní chataři z kolonie za březovskou porcelánkou.

Informace o tom mají i místní. „Ruský majitel porcelánky skoupil kolem potoka velký lán. Prý tu chce postavit i malou karlovarskou kolonádu. Projekt na ni ho měl stát sedm milionů. Mají tu stát desítky domů. Přitom i toto místo je na území CHKO. Proč tedy zahrádkáři musí zbourat chatky a tomuto podnikateli se povolí taková megavýstavba?“ nechápou místní manželé, kteří si nepřáli být jmenováni.

Prokurista březovské porcelánky a zástupce generálního ředitele Olexander Spiridonov Deníku včera potvrdil, že se u Lomnického potoka plánuje velká vesnice. „Chceme tu postavit rodinné domy. Kolik jich bude? Hodně. Bude to velká obytná čtvrť s desítkami domů, které mají sloužit k trvalému bydlení,“ říká Spiridonov. Nevyvrátil ani informaci i malé kolonádě. „Nevylučuji to, může tam být. Na daném území může být všechno, bude to hezké,“ dodává.

I ředitel CHKO Slavkovský les Jan Schlossar uvedl, že se stavba megavesnice připravuje. „Domy jsou ale součástí územního plánu obce Březová, na jejímž území se nacházejí. Tyto domy na rozdíl od chatek nebudou postaveny načerno. Navíc se lokalita se zahrádkami nachází v jiném katastru – obce Stanovice, kdežto obytná čtvrť má vyrůst na území Březové,“ vysvětluje ředitel.

Podle něho zahrádky nezachovaly ani přírodní biokoridor podél potoka, kdežto vesnice ho bude akceptovat. „Proč lze na území Březové na území CHKO stavět a ve Stanovicích ne? Záleží na přístupu dané obce, co si dá do územního plánu. CHKO jako dotčený orgán ho musí také posoudit. A proč jsme neměli s územním plánem v Březové, který počítal se stavbou rodinných domů, problém? Právě proto, že domy nenaruší biokoridor,“ doplňuje Schlossar. Starostu Březové redakce nezastihla.

Související článek: Chaty musejí lidé zbourat

12.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení