VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rodiče píší Paroubkovi

KARLOVY VARY - V dopise zmiňují známé kauzy. Předsedu ČSSD žádají, ať si udělá ve straně pořádek.

16.5.2008 9
SDÍLEJ:

Rodiče dětí ze školky v ulici Krále Jiřího se pokoušeli se zodpovědnými politiky mluvit. Ti na ně neměli čas. Teď rodiče píší předsedovi ČSSD.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Ostrý dopis hodlají odeslat expremiéru a šéfovi ČSSD Jiřímu Paroubkovi rodiče dětí, které navštěvují městskou mateřinku v karlovarské ulici Krále Jiřího.

Ta bude na základě rozhodnutí rady města k 30. červnu zrušena a pronajata soukromému provozovateli. Podle rodičů je za to odpovědná především právě ČSSD, protože její dva náměstci mají mateřinku v kompetenci – náměstkyně pro školství Jana Petříková a náměstek pro majetek Tomáš Hybner.

Rodiče stále doufají, že městská školka bude zachována. Obešli všechny zastupitele a na pondělí si domluvili schůzku s vedením města. Na té chtějí primátorku Veroniku Vlkovou (ODS) přesvědčit, aby pozastavila rozhodnutí rady. Právě ona jediná má totiž takovou možnost.

„Dopis pro pana Paroubka odešleme příští týden. Píšeme v něm, že by měl s některými lidmi projednat některé jejich činy, konkrétně dluhy radního Nováka z ČSSD. Zkrátka v něm popisujeme současnou situaci ve městě,“ podotkla maminka Veronika Ujčíková.

Rodiče v dopise upozorňují i na předvolební sliby ČSSD v roce 2006.

„V programu tato strana měla, že sežene peníze na mateřinky a navýší investice do škol a mateřinek. Podle nás tyto sliby ale ČSSD neplní,“ dodala maminka.

Další kritický dopis Paroubkovi napsal nyní i bývalý primátor Igor Savič (ČSSD). Ten si v něm stěžuje na chování některých zastupitelů z ČSSD a píše, že pokud oni budou dále na kandidátních listinách, on už nikdy nebude chtít ve volbách kandidovat.

„Dopis pana Saviče jsem ještě nečetl. Jeho reakce mě ale vůbec nepřekvapuje. Lidé jeho typu nemají v ČSSD co dělat. Byl jsem proti tomu, aby znovu vstoupil do strany. Nemá důvod vyhrožovat, že kandidovat nebude, nikdo by ho na kandidátku ani nepostavil. Dobře si ještě pamatujeme na jeho průšvihy,“ podotkl předseda karlovarské ČSSD a radní Václav Larva. Brání se i kritice rodičů. „Není pravda, že bychom do škol a mateřinek neinvestovali. Ohledně radního Nováka stále čekám na relevantní informace,“ uzavřel Larva.

Hybner ani Petříková nebrali včera telefon.

Související: Nájemce školky je zatím neznámý

Autor: Jana Kopecká

16.5.2008 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:
Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení