VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kdo s koho? Česká zdravotní, nebo primáři?

GLOSA

20.12.2007
SDÍLEJ:

Petr ZahradníčekFoto: DENÍK/Archiv KD

Dnes rozhodne valná hromada (tedy krajská rada) a především dozorčí rada, v jejíž je to kompetenci, o budoucnosti Karlovarské krajské nemocnice. Šestičlenná dozorčí rada ve složení: MUDr. Tomáš Pospíšil, Hynek Bureš, JUDr. Josef Pavel, Ing. Jiří Mutinský, RNDr. Petr Horký (předseda DR), MUDr.Jan Svoboda, jmenuje nové lidi do vedoucích postů – generálního ředitele, lékařského ředitele a ekonomického ředitele KKN.

Podle informací, které má Karlovarský deník k dispozici, se o post generálního ředitele utkali ve výběrovém řízení lékaři Štefan (současný ředitel karlovarské nemocnice), Lami (kdysi působící v karlovarské nemocnici na oddělení nukleární medicíny) a Ferenc (ze Slovenska). O post lékařského ředitele se střetli Kubín (primář chirurgického oddělení karlovarské nemocnice) s Procházkovou (současná ředitelka Nemocnice Sokolov). Ekonomický ředitel bude vybrán z dvojice Kastner (bývalý ředitel chebské nemocnice) a Fojtík (ekonom karlovarské nemocnice).

Je více než zřejmé, že situace je vyhrocená do roviny kdo s koho? „Duch“ České zdravotní, tedy dosavadního provozovatele KKNa jeho lidé tu stojí proti nespokojeným primářům a zdravotníkům, a to nejenom z karlovarské nemocnice. Výběrová komise dozorčí radě doporučila ve všech třech případech své favority, ale zároveň vyhlásila bobříka mlčení. Asi je to správně, protože rozhodnout musí stejně až dozorčí rada.

Otázka dne tedy zní: Rozhodnou se krajští politici pro pokračování cesty nastoupené Českou zdravotní společností a směřující ve svém důsledku k privatizaci nemocnice, nebo vyslyší argumenty zdravotníků, které jasně dokazují naprostou nekompetentnost a prokazatelnou nehospodárnost řady kroků učiněných právě Českou zdravotní.
Milá dozorčí rado, není čas udělat České zdravotní pá pá?

20.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení