VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hala pohltí další peníze

KARLOVY VARY - U vjezdu do vodárny v Tuhnicích se má stavět další kruhový objezd. Dopravní řešení kvůli hale si vyžádá 48 milionů.

1.4.2008
SDÍLEJ:

Stavba haly, díky losovačce známé v celé republice, pokračuje.Foto: DENÍK/Jan Havelka

Výsledná částka na výstavbu karlovarské multifunkční haly neskončí u částky miliardy a sto milionů korun. Už nyní je k tomu třeba přičíst dalších téměř 50 milionů, jež si vyžádá dopravní řešení v této lokalitě. S ním je spojena i výstavba dalšího kruhového objezdu, a to na místě dnešního vjezdu do staré vodárny.

„Předpokládané náklady na tuto akci, v rámci které bude opravena část Západní ulice a vybudován i nový chodník, jsou čtyřicet osm milionů korun,“ informovala karlovarská primátorka Veronika Vlková (ODS). Podle ní jsou náklady vysoké i proto, že se budou pokládat nové inženýrské sítě.

Členové sdružení O co jim jde, jež upozorňuje na mrhání penězi v rámci výstavby multifunkční haly, namítají, že jde jen o další práce v rámci haly. „Do zakázky na stavbu haly nebyly zahrnuty. Je to záměrně z této akce vyčleněno, přitom je jasné, že jde o dopravní řešení pro nové hokejové centrum,“ podotkl Otmar Homolka. S kolegy stavaři spočítal, že komunikace u haly by spolykaly 15 milionů, parkoviště dalších 15 milionů a kruhový objezd 3,5 milionu korun.

Jen několik metrů od plánované okružní křižovatky nedávno Ředitelství sinic a dálnic dokončilo jiný kruhový objezd. „V rámci něho jsme museli překládat téměř všechny inženýrské sítě, což nás vyšlo na čtyři miliony šest set tisíc korun. Výstavba samotné křižovatky pak stála šest milionů šest set tisíc korun,“ upřesnil šéf karlovarské divize Ředitelství silnic a dálnic Radomil Havrda.

Podle Daniela Riedla, vedoucího odboru investic magistrátu, který materiál zpracovával, je ale částka 48 milionů adekvátní.

„Mně to drahé nepřijde. V rámci této akce bude vybudována okružní křižovatka, bude upravena křižovatka u mostu kapitána Jaroše, kdy se postaví odbočka k vilám. Vedle toho dojde i na stavbu dotčených komunikací uvnitř areálu multifunkční haly. Rozhodně ale nejde o dopravní řešení jen kvůli hale,“ vysvětlil Riedl. Zároveň dementoval, že by za tyto peníze mělo dojít i na realizaci parkoviště v areálu haly. „S parkovištěm umístěným pod halami počítáme už nyní. Venkovní bude ale realizováno až v případě, až dojde na stavbu bazénu,“ upřesnil.

Podle Vlkové rozhodne o zhotoviteli této akce výběrové řízení, jehož lhůta končí 18. dubna. O tři dny později pak komise bude otevírat obálky. „Jediným hodnotícím kritériem bude cena,“ dodal Vlková.

Podle Riedla mají zájemci zasílat nabídky na adresu společnosti Investon, která dělá stavební dozor na hale. „Ta lokalitu dobře zná, proto bude soutěž organizačně zajišťovat,“ dodal Riedl.

Jana Kopecká / Ivana Kalinová

Autor: Jana Kopecká

1.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Plynová pistole.

Trojici lidí vulgárně nadával, s pistolí v ruce křičel, že je zabije

Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Karlovarský kraj – Vodácká sezona na Ohři se letos vydařila, shodují se majitelé půjčoven, tábořišť i samotní vodáci. Přestože ještě nekončí, hlavní nápor má řeka s blížícím se koncem letních prázdnin už za sebou.

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení