VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Hejtman Pavel: Kraj respektuje zákon

KARLOVY VARY - Vyjádření hejtmana Karlovarského kraje ke článku v Karlovarském deníku ze dne.

6.10.2007
SDÍLEJ:

Josef Pavel, hejtman Karlovarského kraje.Foto: Redakce KD

Jsem nucen se rezolutně ohradit proti tvrzením zveřejněným tento týden v Karlovarském deníku a Týdeníku Karlovarska. Tvrdí se v nich, že Karlovarský kraj porušuje zákon tím, že neposkytuje informace o chodu Karlovarské krajské nemocnice, a.s. krajským zastupitelům.

Tyto informace samozřejmě poskytuje, a to v rámci zákona. Karlovarská krajská nemocnice, a.s. je standardní akciovou společností, která má zákonnou povinnost informace o svém hospodaření zveřejňovat, a to ve formě roční účetní uzávěrky. Což se také děje.

Na jednání zastupitelstva kraje dne 20. září zazněly požadavky opozičních zastupitelů na častější informování. Vedení kraje tento požadavek bez problému akceptovalo, a s průběžnými výsledky bude seznamovat Výbor pro zdravotnictví a sociální věci zastupitelstva Karlovarského kraje, ve kterém jsou zástupci všech politických stran krajského zastupitelstva.

Chtěl bych upozornit, že současná diskuse kolem hospodaření nemocnice mimo jiné ukazuje, že průběžné výsledky hospodaření jsou chápány a především interpretovány velice nepřesně, možná až tendenčně. Hospodaření žádné organizace není čistě lineární, a výsledky hospodaření v pololetí jednoduše nelze vynásobit dvěma a získat tak skutečné výsledky hospodaření za celý rok. Ovšem v zájmu získání pozornosti tak někteří činí.

Za zcela nepřijatelné však považuji tvrzení, že Karlovarský kraj porušuje zákon. O porušení zákona v našem právním systému rozhodují orgány činné v trestním řízení, nikoliv média. Karlovarský kraj žádný zákon neporušil, třebaže to autor zmiňovaných článků tvrdí. Kdybych se rozhodl přistoupit na tuto hru, mohl bych říci, že zákon porušil právě pisatel článku, neboť bez jakéhokoliv právního důvodu přesvědčuje veřejnost, že kraj jedná kriminálně.

Já však v této rovině jednat nehodlám. Cítím pouze povinnost v médiích očistit jméno Karlovarského kraje. Karlovarský kraj rozhodně respektuje zákony a neutajuje informace o hospodaření nemocnice.

Související články:

Žije kraj v právním vakuu?
Nekriminalizujeme, ale informujeme

6.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Ilustrační foto.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Jak reklamovat koupený dům či byt

Koupili jste si vysněný byt nebo dům a máte pocit, že je dokonalý? Prvotní nadšení z dobré koupě mohou však zanedlouho vystřídat starosti s vadami, které se projeví až po čase. Víte, jaká práva v takovém případě máte? A jak nejlépe postupovat, abyste o ně nepřišli?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení