Hellmich zlomil Řezáčův rekord

KARLOVY VARY - Tradiční, letos už dvaatřicátý, a tradičně velice dobře obsazený zimní Běh Bezručovým údolím v Chomutově přilákal v neděli na start téměř půl druhé stovky vytrvalců.

15.1.2008

Karel HellmichFoto: DENÍK/Jiří Linhart

Silná byla i účast běžců z Karlovarska, kteří tu bojovali o body do Ligy běžců.

Počasí nebylo z nejhorších, problémy dělal ale povrch. S výjimkou prvních pár set metrů totiž byla silnice vedoucí chráněnou krajinou romantického horského údolí bez posypu, a kdo neměl speciální tretry, byl bez větších šancí.

Se záludnostmi kluzké silnice si výborně poradil Karel Hellmich, který zde svou vynikající formu zúročil skvělým časem 33.35, kterým z historických tabulek vymazal určitě 15 let starý traťový rekord veteránského exmistra světa Ivo Řezáče. Jako suverénní vítěz kategorie nad 50 let (o čtyři a půl minuty před Bauckmannem!) si na třetím místě absolutního pořadí doběhl pro cenný bronz.

Na ´bednu´ se dokázal prosadit i karlovarský rodinný tandem Kožáků. Otec Milan i syn Honza doběhli oba třetí, arciže každý z nich v jiné věkové kategorii.

Spolu se sto deseti muži se na startovní čáru desetikilometrového běhu postavila i dvacítka žen. O celkové prvenství se popraly 24letá Eva Slavíková z Bíliny a karlovarským fandům atletiky z Ostrovské míle dobře známá Jana Baukmannová (dříve Kučeríková) z Krupky. Mezi veteránkami do 49 let si pro bronz doběhla Karlovaračka Iveta Vyšínová a závod veteránek nad 50 suverénně vyhrála Pavla Kováříková, která léta běhávala v dresu ŠAKu Chodov a dnes hájí barvy Barnexu Brno.

15.1.2008 VSTUP DO DISKUSE

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Barokní Fischer byl - nebyl?

Karlovarský kraj - Že by již potřetí prezentovaný Mezinárodní hudební festival J. C. F. Fischera naplnil zadaná očekávání, si až tolik nemyslím.

OKRESNÍ PŘEBOR: Fanoušci mohou vybírat, derby horalů či duel mistra

Karlovy Vary – Sedmou příčku si v loňském ročníku okresního přeboru připsali na své konto fotbalisté sedleckého KSNP. Ti by rádi v letošním ročníku své umístění vylepšili, a nejen to, pomýšlí i na krajské soutěže.

Krajské třídy: V I. A třídě v duchu několika derby

Karlovarský kraj - Druhým podzimním kolem budou o víkendu pokračovat obě fotbalové krajské třídy. I. A třída: Hned na tři derby