VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Stíhaný majitel bytu smrti: Spoléhal jsem na odborníky

KARLOVY VARY - Za správný obsah revizní zprávy odpovídá pouze revizní technik.

21.1.2008
SDÍLEJ:

ZDE VYHASL ŽIVOT. Manfred Roth zemřel vloni v únoru v tomto domě, který patří Františku Krejčímu. Ten tvrdí: „Spoléhal jsem se na odborníky, a to byla chyba!“Foto: DENÍK/Petr Kozohorský

O tom, že spoléhat na odborníky se nemusí vždy vyplatit, se v těchto dnech velmi nepříjemným způsobem přesvědčuje Karlovarák František Krejčí. Je totiž jedním ze stíhaných v případu loňského úmrtí Manfreda Rotha. Ten se otrávil kysličníkem uhelnatým v bytě, který patří Františku Krejčímu.

„Nejsem odborníkem v oboru plynových spotřebičů či komínů. Proto jsem zadal veškeré montážní a revizní práce specialistům. Spoléhal jsem na to, že vědí, co dělají. Vzhledem k vývoji situace to byla chyba,“ uvedl na svou obhajobu Krejčí.

Podle Jiřího Karmazína, podílníka sokolovské společnosti H–komplet, která se pro Krejčího stará o kontrolu dokladů souvisejících s požární bezpečností, si majitel bytu své povinnosti plnil. „Je na něm, aby si ohlídal termíny revizních prohlídek. Tuto povinnost majitel bytu nezanedbával. Na nás ovšem není zkoumat obsah jednotlivých revizních zpráv. Za ten si ručí revizní technici,“ upozornil Karmazín. „Divím se, že je pan Krejčí do tohoto případu zamotán. Z našeho pohledu je totiž vše v pořádku. A jestli revizní technik případné závady nezapsal, nese za to zodpovědnost on,“ dodal.

František Krejčí rovněž nechápe mechanismus, jakým přišel Manfred Roth o život.

„Karma v koupelně měla dokonalé jištění. To ostatně prokázal i pokus, který na ní provedli odborníci. Zacpali při něm spalinovou cestu od průtokového ohřívače. Spalinové čidlo na přerušení tahu spotřebiče za jednu minutu průtokový ohřívač automaticky vypnulo. Hlavní vypínač přitom ovšem zůstal v poloze zapnuto. Po smrti Manfreda, které velmi lituji, však byla karma vypnutá hlavním ovladačem,“ nastínil jednu z nesrovnalostí.

21.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Jak reklamovat koupený dům či byt

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Sokolov - Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, by se mohla stát Nej sestřičkou tohoto roku. V Sokolově pracuje s dvouletou přestávkou deset let.

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení