VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Fojtík chce řešit věcné problémy nemocnic

KARLOVARSKÝ KRAJ - Výsledkem dohody mezi hejtmanem Josefem Pavlem a karlovarskými zdravotníky je mimo jiné obsazení postu předsedy představenstva a ekonomického ředitele Karlovarské krajské nemocnice Jiřím Fojtíkem.

18.1.2008
SDÍLEJ:

Jiří FojtíkFoto: DENÍK/Petr Zahradníček

Fojtík pracoval dříve na finančním ředitelství, deset let u policie v útvaru hospodářské kriminálky. Působil jako ředitel sokolovské polikliniky a naposledy jako ekonomický náměstek ředitele karlovarské nemocnice. Žije v Sokolově, je ženatý a má dvě děti (5 a 8 let).

„Upřímně říkám, že jsem z vyústění krize v nemocnici překvapen… Zatím příjemně. Prvním cílem nového vedení budou tři základní věci. Na prvním místě zůstávají zájmy pacientů, tedy naše povinnost udržet stávající úroveň zdravotní péče. Za druhé je to stabilizace zaměstnanců včetně kvalitního systému zaměstnaneckých výhod a v neposlední řadě je to ekonomika. Zde bych chtěl hledat úspory zejména v materiálních nákladech i ve službách. Využít synergického efektu nákupu a objednávek. Bohužel nezačínáme s čistým stolem,“ řekl Fojtík.

Ten se už ale nechce zabývat minulostí a spoléhá na nezávislý audit i orgány činné v trestním řízení. Kritizoval minulý management také za to, že se problémy řešily v minulosti ve vztahové a nikoliv věcné rovině.

„Chceme co nejdříve navštívit Sokolov i Cheb. S doktorkou Procházkovou i inženýrem Kastnerem chci jednat a řešit věcnou podstatu problémů. Nechceme jako bývalý management kastovat nemocnice na Vary, Sokolov a Cheb. Rivalita by byla zničující, chceme spolupracovat.“ Fojtík také naznačil nejbližší cíle, které je třeba zrealizovat. V Chebu má vzniknout multioborový JIP a dojde k centralizaci ambulancí. V Sokolově dojde k vybudování centrálního příjmu a v Karlových Varech se začne se stavbou pavilonu akutní medicíny.

„Některé zdánlivé maličkosti lze řešit hned. Třeba čekárna před chirurgickou ambulancí v karlovarské nemocnici, kde se skoro stydím projít. A přitom by stačilo třeba jen nově potáhnout ty lavice z potrhanou koženkou. Prostředí totiž působí jak na pacienty, tak i na zaměstnance,“ řekl Fojtík, který při svém nástupu do karlovarské nemocnice před rokem odmítll nové vybavení kanceláře. „Považuji to za dobrý zvyk, vybavit svoji kancelář až poté, co budou vybaveni ostatní.“

V komunikaci s výkonným ředitelem Janem Ferencem problém nevidí: „Měl sice nešťastné vyjádření, ale jak jsem ho měl možnost zatím poznat, jedná věcně, má mnohaleté zkušenosti z řízení nemocnice a hlavně umí naslouchat. Staré vedení nikdy do nemocnic ani nevkročilo. Když přijel Ferenc, rozběhl se po baráku a zajímal se o to, co se kde děje.

18.1.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení