VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Knihu halí nejasnosti

KARLOVY VARY - Zásadní neshody se objevily kolem knihy o Karlových Varech.

7.2.2008
SDÍLEJ:

Foto:

Jde o druhé vydání publikace z roku 2001, která nyní vyšla v nákladu pěti tisíc kusů a její reedice má být také součástí oslav k 650. výročí založení města. Zatímco jedna polovina poputuje do prodejen, druhou si ponechá město pro obdarování významných hostů. Právě na tuto část přispělo město agentuře Mirror Promotion, která ji vydala, nemalou částkou. A v tom je první nejasnost.

Zatímco vedení města zprvu uvedlo, že na publikaci přispělo 922 tisíci, šéf agentury Stanislav Srnka to popírá. „Částka, kterou jsme radnici fakturovali, je 813 tisíc korun,“ řekl Srnka. Mluvčí radnice Jakub Kaválek až následně informace z magistrátu opravil.

„Úředník, který pro vás údaje zpracoval, se spletl v DPH. Chybně zaúčtoval k částce 775 tisíc místo DPH ve výši 5 procent 19 procent,“ uvedl Kaválek. A z jakých údajů úředník vycházel? Podle Kaválka z objednávky, nikoliv z faktury.

Na knihu přispělo i 18 sponzorů.

„Agentura oslovila město s nabídkou vydání doplněné edice knihy Karlovy Vary. Požadavek 2500 ks však byl spojen s vysokým finančním plněním. Proto se hledal kompromis. Snahou města bylo vydání s co možná nejnižšími náklady. Na dofinancování se tedy podílely karlovarské firmy. To už si ale organizovala agentura,“ upřesnil mluvčí radnice Lukáš Pokorný.

A v tom je další rozpor. Srnka totiž říká, že sponzory si agentura sehnala proto, aby se kniha mohla dostat do běžného prodeje. „Že radnice uvádí něco jiného, to není důležité. Je to jen jiný úhel pohledu na stejnou věc,“ tvrdí Srnka.

Nejasnosti panují i kolem autorů fotografií, které jsou v knize zveřejněny. Například Stanislav Wieser ani netuší, že kniha znovu vyjde. „Nikdo mě o tom neinformoval,“ konstatoval.

Srnka však oponuje, že Wieserovy fotografie se v nové verzi neobjevují. „Že jeho jméno zůstalo v tiráži, je nedopatření,“ vysvětlil Srnka.

Odpoledne pak jeho zaměstnanec Jan Kunz zaslal zprávu, že Wieser o reedici věděl. „Vloni v létě s ním byla příprava konzultována. Na základě jeho požadavků byly provedeny masivní úpravy v poslední kapitole,“ dodává Kunz. Ta pojednává o medicíně, Wieser je ale bývalým zaměstnancem Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les.

Jana Kopecká / Ivana Kalinová

7.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení