VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kulhánek: Vedení radnice vědomě mystifikuje lidi a ignoruje demokracii

Vyjádření karlovarského zastupitele Petra Kulhánka.

8.12.2007
SDÍLEJ:

Petr KulhánekFoto: DENÍK/Archiv KD

Ve středu 5. prosince se před budovou Magistrátu města Karlovy Vary uskutečnilo již třetí veřejné shromáždění občanů organizované opozičními zastupiteli. Tím dosud vyvrcholila pro mne pochopitelná a logická, slušně a v mezích dobrých mravů vedená kampaň proti současnému vedení města Karlovy Vary, zdůrazňuji proti vedení města, nikoliv proti městu samotnému.
Jako opoziční zastupitel města cítím potřebu reagovat na byť sporadické, ale stále morálně nižší ataky jednotlivých osob z vedení města. Jako demokratický politik plně chápu právo vedení města na obhajobu svých rozhodnutí a případnou následnou kritiku činnosti opozice. Bohužel, současné vystupování části vedení města takový přístup již zásadně překračuje. Zejména jednání některých členů vedení města již nemá charakter činnosti volených zástupců pro správu věcí veřejných, ale blíží se vědomé mystifikaci veřejnosti, kriminalizaci zcela legitimní činnosti opozice a ignoraci demokratických principů.
Tímto postupem, založeným na ničím nepodložených argumentech a spekulativních soudech, nejenže demagogicky útočí na členy opozice v zastupitelstvu města, ale svým jednáním poškozují také dobré jméno Města Karlovy Vary nejen v České republice, ale i v zahraničí.
Takovéto jednání nelze ze strany demokratické veřejnosti tolerovat, a proto se osobně zasadím o to, aby opoziční zastupitelé učinili vše, aby nepravdy a prázdná obvinění, které jsou o demokratické opozici a jejích představitelích šířeny vedením města na veřejnosti, byly uvedeny na pravou míru.
Ty, kteří takové informace šíří, vyzývám k neprodlenému předložení jasných důkazů pro svá tvrzení. V případě, že takové důkazy neexistují, pak očekávám, že se lidé, kteří je nepodloženě užívají, opozici a jejím představitelům vhodným způsobem omluví a s šířením nepravdivých informací přestanou. Navíc, pokud se tvrzení kritiků vedení města ukážou jako pravdivá a prokazatelná, pak mohu osobně garantovat, že se svými omezenými prostředky zasadím o to, aby případní viníci nesli plnou odpovědnost za svá jednání.
Jistě se všichni shodujeme v tom, že žijeme v demokratickém státě, ve kterém je nutné ctít demokratické principy jeho fungování, a to včetně výsledků voleb. Tyto principy pak není možné zaměňovat za osobní zájmy jedinců, kteří jsou připraveni konat pouze pro osobní nikoliv veřejný prospěch, avšak již nemají jakoukoliv představu ke smysluplnému směřování města ani racionální vizi, jak toto město vést, což nám mnozí již v minulosti opakovaně prokázali.
Proto apeluji na všechny členy vedení města, aby namísto prázdných a teatrálních výstupů a gest v médiích uvolnili svá místa v zastupitelstvu tak, aby jejich strany do zastupitelstva vyslaly další osobnosti v pořadí na kandidátce. Ti by předložili zastupitelstvu města kompletní soubor navrhovaných kroků k nápravě chybných rozhodnutí předchozího vedení směřujících k narovnání velmi negativního obrazu Karlových Varů. Na základě této iniciativy je opozice připravena k věcné diskusi a spolupráci nad těmito návrhy.

8.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Hokejisté HC Energie (v zeleném) poměřili síly s Rytíři Kladno
28

FOTOGALERIE/AUDIO: Energie smetla i Rytíře a je v tabulce první

Svatý Vavřinec a svatý Florián (na snímku) už visí ve věži se zvonem Jan Vilém.

Vydejte se do věže za novými zvony

Z Varů do Mariánek se až do listopadu vlakem nesvezete

Karlovy Vary – Nepřetržitá traťová výluka mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi je prodloužena až do 10. listopadu.

Psí útulek dostal konečně potřebné zázemí

Sokolov – Veterinární ošetřovna, místnost pro psy po operaci, ale i zázemí pro zaměstnance a návštěvníky v podobě přijímací místnosti.

OTÁZKA PRO: Čestmíra Bruštíka, náměstka primátora města Karlovy Vary

Areál plynárny v Tuhnicích čeká v několika příštích letech rozsáhlá sanace a likvidace starých ekologických zátěží. Kromě jiného má být v této oblasti odtěženo a odvezeno kolem 18 000 tun kontaminované zeminy. Jednali už investoři této akce s městem o způsobu odvozu, který může velmi výrazně ovlivnit dopravní situaci ve městě?

AKTUALIZOVÁNO

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení