VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Most ušetří tisíce kilometrů

KARLOVY VARY - Karlovarští řidiči i chodci se od včerejška pohodlně dostanou z Tuhnic do Rybář.

12.12.2007 1
SDÍLEJ:

Karlovaráci se prošli po nově dokončeném mostě z Tuhnic do Rybář.Foto: DENÍK/Jan Havelka

Šest a půl tisíce kilometrů a čtyřistapadesát hodin. To je úspora, kterou podle karlovarské radnice přinese nový most spojující čtvrti Tuhnice a Rybáře. Včera byla tato stavba slavnostně otevřena.

„Podle dopravních odborníků je denní úspora skutečně takto vysoká. Most bude dle předpokladů využíván vnitroměstskou dopravou a výrazně jí ulehčí,“ potvrdil Jakub Kaválek, mluvčí radnice.

Podle něj je most, který projektoval Jan Procházka, unikátní stavbou. „Je určitě technicky nadstandardní. Byl konstruován speciálně pro území, kde je nutné počítat se zvýšením hladiny, tedy s náporem takzvané stoleté vody. Vozovka je nad řekou zavěšena na 32 lanech a dvou pylonech. Jeho výška nad tokem je 6 a půl metru a váha konstrukce se pohybuje kolem 2 a půl tisíce tun,“ informoval Kaválek.

Podle primátorky Veroniky Vlkové je zlepšení dopravní situace prioritou města. „Již před časem byl otevřen průtah a tato dokončená stavba je další krok k našemu cíli, jímž jsou dobře průjezdné Karlovy Vary a co nejlepší spojení města s okolím,“ zhodnotila Vlková.

Význam nové stavby pro dopravu v Karlových Varech si uvědomuje také Josef Pavel, hejtman Karlovarského kraje. „Před osmi lety jsem byl u toho, když se na těchto projektech začalo pracovat. Proto mě nyní těší, že se podařil udělat další významný posun ve zlepšení dopravní infrastruktury ve městě i kraji,“ prohlásil hejtman.

Sdružení stavebních firem Průtah silnice I/6 Karlovy Vary západ ještě čekají dokončovací práce. „Je potřeba dokončit ještě okružní křižovatky. Ta v Tuhnicích je už připravena a ještě nás čeká dokončení té v Rybářích. K tomu dojde na jaře roku 2008. Musíme totiž nejprve odklonit dopravu,“ potvrdil Jaromír Pešek, oblastní ředitel akciové společnosti Stavby silnic a železnic, která je členem zmíněného sdružení.

12.12.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení