VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Plácnou si dnes karlovarští radní se Zádamskými?

KARLOVY VARY - Místo výpovědi si Severku od města zřejmě koupí. S nadstandardní slevou.

29.1.2008 1
SDÍLEJ:

SEVERKA. Zde mají bratři Zádamští v pronajatých prostorách hernu.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Místo výpovědi výhodný prodej. Až takový zvrat může nastat v kauze pronájmu městských nebytových prostor v Severce na sídlišti Čankovská, v nichž podnikají bratři Zádamští.

Radní dnes totiž rozhodnou, zda tito vazebně stíhaní podnikatelé porušili pronájemní smlouvu podnájmem Robertu Šichmanovi. To, že hernu s výherními automaty provozuje místo Zádamských a bez souhlasu města on, odhalilo až Šichmanovo zatčení. Přesto z šetření a právního rozboru radnice vyplývá, že Zádamští smlouvu s městem porušili pouze částečně. „Robert Šichman byl společností Casso Invest bratrů Zádamských najat pouze ke správě baru a neměl uzavřenou smlouvu o pronájmu. Jde tedy o pochybení nájemce v označení provozovny,“ stojí v důvodové zprávě, která je podkladem materiálu, jejž budou dnes radní schvalovat.

Podle výpisu z Živnostenského rejstříku ovšem Šichman má jako provozovnu ke své hostinské živnosti právě Severku. Jakým právním titulem k užívání provozovny se prokázal, to úředníci prozradit odmítli. „Tyto údaje jsou tajné,“ sdělili.

Karlovarští radní se dnes zároveň vyjádří i k budoucnosti objektu Severka. Komise pro hospodaření s majetkem města, jejímž předsedou je Jiří Hejda (ODS), už doporučila prodat objekt za cenu dle znaleckého posudku s možností poskytnutí šedesátiprocentní slevy z kupní ceny. A to pro všechny stávající nájemce, tedy včetně Zádamských.

„Nevím, jak budu hlasovat. Měl jsem dovolenou, materiály do rady si prostuduji až dnes,“ uvedl včera náměstek Petr Keřka (ODS). Stejně zdrženlivě se vyjádřil i radní Arnošt Donth (ODS). „Výpověď? To nevím. Určitě jsem ale pro prodej Severky,“ uvedl. Naopak jednoznačné stanovisko zaujal radní Martin Zeman (ČSSD). „Souhlasím s prodejem objektu a nebudu hlasovat pro výpověď Zádamských. Nic zásadního neporušili a respektuji presumpci neviny,“ shrnul svůj názor.

Původní sleva byla 80 procent

Prodej Severky bude vedení města řešit znovu po půlroce. Když ho měli zastupitelé schvalovat vloni v květnu tehdy ještě s osmdesátiprocentní slevou, bod raději stáhli z jednání. V té době se navíc na město obrátil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže a pohrozil mu, že v případě prodeje za 20 procent kupní ceny by porušilo zákon. „Prodej nemovitosti za nižší cenu než je tržní může představovat veřejnou podporu i v případě, že se kupující zaváže do objektu danou slevu investovat. V případě Severky není možné cenu snížit kvůli nutným opravám a špatnému technickému stavu. To už je reflektováno ve znaleckém posudku,“ psal tehdy místopředseda úřadu Kamil Rudolecký radním.

Ivan Žikeš (ODS), který zpracoval na Severku znalecký posudek, včera potvrdil, že na objekt nyní vytvořil nový posudek. „Částka za objekt v této nové zprávě je o něco nižší. Stále jde ale o jeho tržní hodnotu, která vychází ze současných nájmů. Já sám bych však tento komplex nechtěl ani zadarmo,“ komentoval případ Žikeš, který se ještě před rokem divil, že radní uvažují o možné slevě.

Město s Casso Investem v roce 2004 uzavřelo nájemní smlouvu na dobu neurčitou za 163 tisíc korun ročně na provoz herny s výherními automaty. Hernu ovšem provozoval Robert Šichman.

Související články:
Vedení radnice zjišťuje, kdo zastupuje Zádamské (24.1.2008)
Sahají vazby Zádamských až ke špičkám magistrátu? (22.1.2008)
O vypovězení Zádamských ze Severky rozhodnou radní (27.11.2007)
Člen gangu Zádamského Šichman skončil ve vazbě (22.11.2007)
Mafie po Karlovarsku: Co vlastně ještě nevíme? (21.11.2007)
Policie zatkla dalšího člena gangu rodiny Zádamských (20.11.2007)

Další:
Prodej střediska Severka karlovarští radní odložili (31.1.2008)

Ivana Kalinová / Jana Kopecká

29.1.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Ilustrační foto

KRAJSKÝ PŘEBOR: Tahák obstará Ostrov, vyzve Toužim

Primátor Petr Kulhánek

OTÁZKA PRO: Petra Kulhánka, primátora K. Varů

Bijí srdce fanoušků pro hokejisty Energie?

Loket – Vyburcovat fanoušky karlovarských hokejistů k podpoře klubu. Ukázat, že při svých hráčích stojí, i když se jim zrovna nedaří.

Ostrov zvládl vstup a slavil první výhru

Ostrov – Již před startem podzimní části krajského přeboru ostatní účastníci krajského zájezdu označili ostrovský FK jako hlavního aspiranta na triumf v nejvyšší krajské fotbalové soutěži, za což je pěkný bonus v podobě postupu do divize.

OTÁZKA PRO: Zdeňka Lakatoše, starostu Abertam

Abertamy - Občané Abertam a Hřebečné zareagovali na výzvu zaslat návrhy na změny ohledně parkovacích míst a dopravní situace obecně. Co tomuto požadavku předcházelo, jak to dopadlo a co se bude dít dál?

Lázněmi se poběží za svitu kolonád, podruhé

Karlovy Vary – Po úspěšné premiéře, kterou si první ročník CITY NIGHT RUNu odbyl v uplynulém roce, kdy si na něj našlo cestu bezmála pět set běžců, je nachytán druhý ročník karlovarského nočního běhu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení