VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Žalobu na neplatnost smlouvy na Lázeňskou 1 soud zamítl

KARLOVY VARY - Karlovarská průmyslová skupina prohrála další soudní spor v kauze „Lázeňská“

11.12.2007
SDÍLEJ:

Lázeňská 1Foto: DENÍK/Archiv KD

Okresní soud v Karlových Varech se včera znovu zabýval kauzou prodeje domů Lázeňská 1, 3, 5, který napadl neúspěšný uchazeč Karlovarská průmyslová skupina (KPS). Soud včera řešil případ Lázeňské 1, kterou si má koupit od města firma Slot Game. KPS privatizaci ještě před zapsáním Slot Game do katastru napadla žalobou. A právě tu okresní soud včera shledal jako neoprávněnou.

KPS byla vyloučena ze soutěže kvůli nedodržení podmíne, a to proto, že neměla dosáhnout adekvátního obratu. To splňovala jen v rámci koncernu Connexion Group jako jeho dceřinná společnost. Už v roce 2006 začala ale přitom fúze obou společností, která byla nyní zakončena.

Soudkyně Ivana Holubovská stejně jako ve dvou předchozích soudních líčeních o Lázeňskou 3 a 5 zamítla předvolání svědků pro jejich nadbytečnost. Právnička KPS Ludmila Kutějová přitom požadovala předvolání nezávislého znalce Jana Konty i členů hodnotící komise Dagmar Laubové, Moniky Makkiehové (obě ODS) a Martina Šípka (ČSSD). „Znalecký posudek, který pro město v roce 2006 vypracoval Ivan Žikeš, nemohl být pro výběrové řízení na domy v Lázeňské ulici použit. Výběrové řízení se konalo v letošním roce, pro který platí jiná metodika než pro rok 2006. Cena, kterou navrhl pan Žikeš, není obvyklá a tudíž nemohla být podkladem pro řízení. Částky od pana Konty jsou mnohem vyšší. Město mělo vysvětlit, proč domy nenabízí za cenu obvyklou, což neučinilo,“ vysvětlovala Kutějová.

Právník magistrátu Tomáš Ficner však trval na tom, že znalecký posudek je správný. Podle něho byla písemná zpráva od Konty navíc irelevantní a zavádějící.

Právnička KPS se snažila soud přesvědčit i o nutnosti vyslechnout členy hodnotící komise: „Jde mi konkrétně o písemnou zprávu pro radu města o vyloučení uchazečů, zda je v souladu se závěry členů komise. Je mi totiž známo, že členové mají k této zprávě výhrady.“ Ficner na to reagoval, že komise se vyjádřila v písemném dokumentu. „Komise nerozhoduje, pouze jen doporučuje,“ poznamenal.

Soudkyně Holubovská ve své závěrečné řeči uvedla, že z předložených důkazů nevyplývá, že by byl porušen zákon: „Proto nemohu konstatovat, že smlouva je neplatná.“

Ficner takový rozsudek očekával. „S ohledem na dva předchozí soudy jsme s tím počítali,“ podotkl. Šéf KPS Martin Šretr poznamenal, že proti rozsudku se stejně jako ve dvou případech předtím asi odvolá.

Související: Otázka pro…

11.12.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Hokejisté HC Energie (v zeleném) poměřili síly s Rytíři Kladno
28

FOTOGALERIE/AUDIO: Energie smetla i Rytíře a je v tabulce první

Svatý Vavřinec a svatý Florián (na snímku) už visí ve věži se zvonem Jan Vilém.

Vydejte se do věže za novými zvony

Z Varů do Mariánek se až do listopadu vlakem nesvezete

Karlovy Vary – Nepřetržitá traťová výluka mezi Karlovými Vary a Mariánskými Lázněmi je prodloužena až do 10. listopadu.

Psí útulek dostal konečně potřebné zázemí

Sokolov – Veterinární ošetřovna, místnost pro psy po operaci, ale i zázemí pro zaměstnance a návštěvníky v podobě přijímací místnosti.

OTÁZKA PRO: Čestmíra Bruštíka, náměstka primátora města Karlovy Vary

Areál plynárny v Tuhnicích čeká v několika příštích letech rozsáhlá sanace a likvidace starých ekologických zátěží. Kromě jiného má být v této oblasti odtěženo a odvezeno kolem 18 000 tun kontaminované zeminy. Jednali už investoři této akce s městem o způsobu odvozu, který může velmi výrazně ovlivnit dopravní situaci ve městě?

AKTUALIZOVÁNO

Po pádu z Karlova mostu zemřel herec Jan Tříska, učitel z Obecné školy

Smutná zpráva. Oblíbený český herec Jan Tříska, který v sobotu spadl z Karlova mostu v Praze do Vltavy, zemřel. Představiteli učitele z filmu Obecná škola bylo osmdesát let. Od pondělí měl natáčet snímek Na střeše. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení