VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Oblastní stomatologická komora k situaci v krajské nemocnici

KARLOVY VARY - Vyjádření oblastní stomatologické komory k situaci v KKN.

28.12.2007 1
SDÍLEJ:

Jan KnáraFoto: DENÍK/Silvie Risová

Na dopis, který jsem zaslal hejtmanovi Karlovarského kraje a dennímu tisku dne 10. 9. 2007, mě dosud nikdo z kompetentních představitelů KK neodpověděl, i když jsem se na ně obrátil jménem 230 zubních lékařů naší oblasti, kterým situace v KKN není lhostejná, protože mnozí úzce spolupracují s některými odděleními, např. neurologie ORL, chirurgie, traumatologie atd. Hrozící kolaps KKN, ke kterému zajisté dojde pro nekompetentnost výběrové komise a rady kraje, nás nemůže nechat klidnými. Nebo si myslíte, že výběrová komise ve složení: právník, inženýr, učitel a radní pro zemědělství (Orálek) spolu s členy České zdravotní, která dosud KKN řídí, mohou bez diskuse s odbornou veřejností - komorami něco slušného vymyslet? Zajisté ne a výsledek jsme si mohli přečíst v Karlovarském deníku 22. 12. 2007 v článku „Karlovarští řekli ne a kraj musí řešit problém“.

Znovu opakuji, je nutné určit jednu (vlajkovou) Krajskou nemocnici v Karlových Varech, která bude poskytovat vysoce odborné služby, a dvě „dceřiné“ nemocnice, kde budou základní oddělení s dalšími specializovanými odděleními pro celý kraj např. onkologie v Chebu, oční v Sokolově a podobně. Před dvěma roky jsem toto vysvětloval hejtmanovi, který odvětil, že je to politicky neprůchodné. A jak to dopadlo, když došlo ke spojení a řízení Českou zdravotní, známe: uzavření neurologie a kolaps chirurgie v Chebu, kolaps interny a chirurgie v Sokolově, kolaps ORL oddělení dětské chirurgie v Karlových Varech.

Ze zákona o poskytování informací Vás žádám o sdělení hospodaření všech tří nemocnic, jaký dluh každá z nich má k 30. 12. 2007. Než dojde k dalšímu Vašemu nepředloženému kroku po odstoupení MUDr. Štefana, MUDr. Kubína a pana Bureše z dozorčí rady. MUDr. Pospíšil je manžel primátorky JUDr. Vlkové, tak zatím zůstává.

Optimismu mi nepřidává skutečnost, že jmenovaný výkonný ředitel MUDr. Jan Ferenc byl ředitelem nemocnice v Třinci. Jistě víte, že firma AGEL podnikatele Chrenka skoupila na střední a severní Moravě nejméně 12 nemocnic, nedávno dostala za stamiliony pronájem železničních poliklinik a nemocnic a od roku 2008 má jako první v zemi otevřít privátní zdravotní pojišťovnu. Napadá mě, jestli KKN neskončí také v rukách pana Chrenka, který tvrdí, že zdravotnictvím protečou stamiliardy korun, jen na ně dosáhnout. Co Vy na to naši krajští zastupitelé? Nezapomeňte, že příští rok budou volby nejen prezidentské, ale i do Senátu a hlavně do Krajského zastupitelstva! A tam si spoluobčané určitě na Vaše rozhodnutí vzpomenou. Jmenování MUDr. Procházkové, ředitelky zadlužené nemocnice v Sokolově, předsedkyní dozorčí rady KKN byla jen z Vaší strany schválnost nebo nedostatek inteligence. To si sami přeberte.

PS: „Nalití“ několika set milionů do výstavby nového pavilonu v Karlových Varech je zbytečné, když KKN budou řídit neschopní lidé, protože schopní odejdou. Podívejte se na Vámi spravovanou tzv. Becherovu vilu v ulici Krále Jiřího, kterou spravuje kraj, a budovu Císařských lázní, kterou spravuje město Karlovy Vary. Obě budovy svým chátrajícím stavem dokazují neschopnost kraje i města. Chcete aby Karlovarská krajská nemocnice a.s., dopadla stejně?

Za oblastní stomatologickou komoru:
MUDr. Jan Knára, předseda

28.12.2007 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete.
AUTOMIX.CZ
54

GALERIE: Nejvtipněji naložené vozy na silnicích. Nákladem je vše, co si zamanete

Policie, ilustrační foto.

Kriminálník zapálil vánoční strom města. A to nebylo vše

Turistům se v Karlovarském kraji líbí. A tak jich sem přijelo zase více

Karlovarský kraj - Mezi nejatraktivnější turistické destinace v České republice patří Karlovarský kraj. Potvrzují to aktuální informace statistiků za první pololetí letošního roku.

Déčkaři své Divadelní putování zakončili v Jakubově

Karlovy Vary - Divadelní studio D3 rozšířilo své kočovné působení. Po legendárním Vagantu letos poprvé vyrazil na svou pouť DivPut, jinak známý také jako Divadelní putování.

Rytířům první příprava sedla, Vary přehráli 3:0

Kladno – Druhé přípravné utkání před sezonou hokejisté Kladna už zvládli. Nově rodící se tým se předvedl poprvé před sedmi stovkami vlastních diváků v dobrém světle a ještě na jaře extraligové Karlovy Vary přehrál 3:0. Závěr utkání sledoval i hvězdný majitel klubu Jaromír Jágr.

Pěstujeme olivy

I u nás se dají vypěstovat olivovníky. Můžete je mít i doma, vždyť naprosto nejlepší pro naše podmínky je jejich pěstování v květináčích. A tak se jich nebojte a pojďme společně na to.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení