VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vedení VESA: Město Lázně III zanedbává

KARLOVY VARY - Suterén budovy je prý kvůli vyvěrajícím pramenům v dezolátním stavu.

18.3.2008 1
SDÍLEJ:

Jednatel VESA Milan Koula ukazuje na škody v suteréně, za které mohou prameny.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

„Pokud někdo říká, že Lázně III jsou zlatým dolem a dvacet devět a půl milionu korun za ně podle znaleckého posudku je málo, ať se podívá, jak vypadá suterén. Ten je kvůli vyvěrajícím pramenům v dezolátním stavu,“ tak hovoří Milan Koula, jeden z dvou jednatelů společnosti Lázně III VESO, která má objekt od města pronajatý až do roku 2029.

Tato společnost by měla nyní založit s městem společnost Curhaus, která by měla Lázně III vlastnit.

„Když jsme se před sedmi lety pustili do rekonstrukce suterénu, krátce na to jsme skončili. V té době totiž v podzemí objektu začaly vyvěrat prameny. Do dneška jsme se jich nezbavili. V blízkosti Lázní III byl porušen drenážní systém, to je ta příčina. Pokud se neodstraní, nemůžeme se suterénem nic dělat. Město o tom celou tu dobu ví a byla na to dokonce zpracována i studie,“ říká jednatel Koula.

Agresivní voda z pramenů prožírá zárubně dveří a nadzvedává podlahy.

Studii zpracoval Tomáš Vylita. Podle něho se už před třemi roky udělala první fáze obnovy drenážního systému, a to konkrétně podél jihovýchodní stěny lázní až ke Svobodovu pramenu. „Lázně III zkrátka leží jako i další jiné objekty ve vývěrové zóně. Je běžné takový pramen v suterénu budovy nechat vyvěrat, přičemž se rovnou odvádí ven,“ konstatoval Vylita.

Podle něho odpovidá současný stav Lázní III jejich stáří a každý majitel objektu v této zóně musí počítat s tím, že se mohou objevit problémy s divokými prameny. „Co se týče Lázní III, tak zde potíže začaly už v sedmdesátých letech minulého století, kdy se zboural starý špitál a v domech, které byly jeho součástí, byly špitální prameny. Jsem však zastáncem toho, že taková situace není neřešitelná a rozhodně ne mimořádná,“ dodal.

Podle Milana Kouly je ale současný stav Lází III havarijní a radnice je povinna se o svůj majetek starat. „Investice, kterou je třeba do objektu vložit, odhadujeme na minimálně dvě stě milionů korun. Založení akciové společnosti s městem je logickým krokem, jak lázně zachránit. Koupit od města je nechceme,“ uvedl Koula. Ten dodal, že Lázně III Veso jsou připraveny za objekt zaplatit dvacet devět milionů korun. Na rozdíl od náměstka Tomáš Hybnera, který tvrdí, že přijdou na účet města, Koula upozornil, že by šlo o vklad do společnosti Curhaus, jejímiž podílníky by bylo z padesáti procent město a z padesáti Lázně III Veso. „Peníze by se použily na rekonstrukci objektu,“ vysvětlil.

Podle Jiřího Hejdy, předsedy majektové komise města a karlovarského radního za ODS je ovšem založení společnosti Curhaus ze těchto podmínek naprosto nepřijatelné. „Zastupitelský klub ODS není proti založení akciové společnosti, ovšem podle jiných kritérií. O této částce se odmítáme bavit,“ uvedl.

Podle našich informací toto stanovisko podpořilo jedenáct zastupitelů ODS. Opačně hlasovali pouze náměstek Petr Keřka a radní Václav Tomášek, kteří proti stanovené ceně nic nenamítali. Klub ODS je ovšem přehlasoval a doporučil stáhnout bod z jednání rady. Podle koaliční dohody to ČSSD respektovala a jednání budou pokračovat.

Jana Kopecká / Ivana Kalinová

Autor: Jana Kopecká

18.3.2008 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Hnojte popelem

Ilustrační foto.

Fotopast ho bude stát tři roky

Město si posvítí na správu svého majetku

Ostrov - Programové prohlášení nového vedení města spatřilo světlo světa krátce po odvolání ostrovského starosty Pavla Čekana (ČSSD), k němuž došlo 12. dubna.

Zlatý kříž policistovi, který zachránil život zraněné ženě

Praha, Karlovarsko – Vyznamenání Zlatý záchranářský kříž, které je udělováno již 18 let, si vysloužil policista Miroslav Kozák z Oddělení pobytové kontroly, pátrání a eskort cizinecké policie v Karlovarském kraji.

Chtěl sluchátka bez placení, ale než s nimi utekl, tak ho chytili

Karlovy Vary – Asi se mu rozbila sluchátka, tak si chtěl odnést z obchodu nová.

Čarodějnice zaplanou a májky povstanou

Karlovarský kraj – Pálením čarodějnic a stavěním májek se vždy slaví příchod jara a tyto původně pohanské zvyky v obcích i městech doprovází bohaté kulturní programy.

Předvolební speciál deníku: Jak splnila vláda své sliby?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies