VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Bochovským se daří šetřit kasu

Bochov — Jedním z hlavních úkolů nového vedení radnice bylo srovnat rozpočet a zadlužení.

4.11.2008
SDÍLEJ:

Starostu Miroslava Egerta lidé v Bochově respektují.Foto: DENÍK/Silvie Risová

Město Bochov vzniklo v první polovině 14. století. První písemná zmínka o něm se datuje rokem 1325. Dnes je domovem pro přibližně dva tisíce lidí. Je jedním z měst, do kterých zavítá redakční tým Karlovarského deníku, a o kterých budeme psát v rámci cyklu nazvaného „U vás na návštěvě“.

Starostou Bochova je Miroslav Egert, za jehož vedení se výrazně podařilo srovnat propadající se městský rozpočet a snížit zadluženost města.

Pane starosto, jaká je v tomto smyslu vaše strategie?
Šlo především o to, aby byly omezeny velkorysé plány na investice, které by sice jistě nebyly špatné, ale město jako Bochov si je jednoduše nemůže finančně dovolit. Lidé potřebují chodit po kvalitních chodnících, cítit se bezpečně, mít k dispozici zdravotnickou péči, alespoň základní, školu pro děti a podobně. Investicím se rozhodně nebudeme vyhýbat, ale musíme myslet na finanční budoucnost města a nepřipravovat neřešitelné situace pro své nástupce ve vedení města a v zastupitelstvu.

Patříte prý ke starostům, kteří prosazují konzultaci důležitých rozhodnutí s obyvateli Bochova, včetně například aktuální otázky umístění větrných elektráren na Bochovsku. Tento přístup se zdá být naprosto ideálním.
Je tomu skutečně tak, nejen já, ale i kolegové zastupitelé vycházíme z toho, co si o danémproblému myslí lidé, kteří tady žijí. Mají právo na svůj názor a také na to, aby byl respektován.

Když jsme u těch větrníků, jaký je váš postoj?
Osobně si myslím, že by zde stát mohly. Byli jsme se podívat v Německu, kde jsou dost rozšířené a jednou z inspirací je postavit větrné věže v lese. Kdyby stály na otevřeném prostranství, za pár let by tam mohly překážet. Nepředpokládáme však, že by byl za několik let vykácený les.

Kandidoval jste v krajských volbách jako nezávislý politik za Koalici pro Karlovarský kraj. V Bochově KKK velmi uspěla. Těší vás to?
To jistě. Doufám, že to mohu právem považovat za ocenění své práce. Lidé to hlasováním dali najevo, i když členem krajského zastupitelstva nakonec nebudu.

Autor: Silvie Risová

4.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Ilustrační foto

Supervýhodná nabídka? Pět tipů, jak nenaletět při zhodnocování peněz

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Loket – Mezi muzikanty, kteří při koncertu v loketském amfiteátru podpořili karlovarské hokejisty, byli i Pestalozzi. Kapela, která s přestávkami hraje už třicet let.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Karlovy Vary - Po velmi úspěšných sedmi ročnících zahajuje statutární město Karlovy Vary ve spolupráci s městskou policií již osmý ročník Senior akademie.

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení