VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Města z Karlovarského kraje budou o dotace soupeřit

Karlovarský kraj — K rozdělení je v rámci Regionálního operačního programu přibližně 242 milionů korun.

28.1.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK

O více než 700 milionů korun z Regionálního operačního programu Severozápad žádají v rámci nedávno ukončené výzvy střední a malá města z Karlovarského kraje. Do oblasti podpory revitalizace a regenerace středních a malých měst podala celkem 15 projektů.

„K rozdělení je v rámci této výzvy pro Ústecký a Karlovarský kraj připraveno přibližně 242 milionů korun. Převis žádostí je značný, a podpořeny budou jen nejlépe hodnocené projekty,“ řekl ředitel úřadu Regionální rady Petr Vráblík.

Projekty mezi sebou budou o dotace v rámci hodnocení v podstatě soutěžit, což odpovídá principu, na kterém je rozdělování evropských dotací postaveno.

„Jde o to, aby podporu z evropských fondů získaly ty nejkvalitnější záměry s co možná největším přínosem pro region,“ připomněl Petr Vráblík.

Evropské dotace by chtěly prostřednictvím Regionálního operačního programu získat například Mariánské Lázně, které předložily projekt rekonstrukce parků v centrální části města.

Tři projekty podalo do ROP Severozápad město Aš, s využitím dotací by chtělo realizovat projekt „Sportovní centrum Tyršův dům II.etapa“, vybudovat Dům česko-německého přátelství a revitalizovat centrum města.

Ostrov žádá o dotace na opravu kulturního domu, nemovité kulturní památky. „Rekonstrukci jsme spočítali na 65 milionů korun,“ uvedl starosta Jan Bureš.

Projekt předložily do regionálního operačního programu i Františkovy Lázně, které by rády získaly dotaci pro vybudování multifunkčního hřiště pro dospívající mládež.

Které projekty získají dotaci z ROP Severozápad, záleží na tom, jak úspěšně projdou procesem kontroly a hodnocení.

„V první fázi budou pracovníci Úřadu Regionální rady posuzovat, zda projekty splňují stanovená kritéria přijatelnosti, tedy zda jejich zaměření odpovídá cílům Regionálního operačního programu Severozápad. Budou také kontrolovat, zda žádosti o dotace obsahují požadované formální náležitosti. Následně se bude konat hodnocení, v rámci kterého budou projekty obodovány nezávislými experty a hodnotiteli.

Množství bodů, které obdrží, pak bude určující pro to, zda získají podporu z ROP Severozápad. Proces hodnocení projektů podaných v rámci 4. výzvy by měl být ukončen přibližně v květnu 2009,“ uvedl Vráblík.

V loňském roce získalo z Regionálního operačního programu Severozápad v rámci oblasti podpory revitalizace a regenerace středních a malých měst dotaci pět projektů z Karlovarského kraje. „Celkem byly tyto projekty podpořeny částkou přesahující 410 milionů korun,“ dodal mluvčí Vojtěch Krump.

Autor: Ivana Kalinová

28.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pestalozzi vznikli jako studentská kapela v roce 1988. Jedním ze zakládajících členů byl i Petr Gardner.

Nekonečná jízda kapely Pestalozzi začala před 30 lety

Účastníci Senior akademie se na závěr svých studií sešli s vedením města Karlovy Vary a zástupci městské policie.

Senior akademie je opět tady, vstoupila do osmého ročníku

Kontejner se změnil v past. Naštěstí pomohli strážníci

Karlovy Vary - Velkou smůlu měl muž, který do kontejneru vyhazoval odpad. Jakýmsi záhadným způsobem se mu v něm zaklínil prst a nádoba se změnila v past, z níž nemohl uniknout. Z prekérní situace pomohli strážníci městské policie.

Provětrejte své dalekohledy a pozorujte hvězdy

Karlovy Vary - Hvězdná obloha odhalí zvědavcům další malá tajemství. V pondělí se ztratí měsíc a zazáří nově objevená kometa čekající na své jméno.  

Foto: Miminka z Karlovarska

Deník představuje právě narozené děti

Těžký úkol. Lázně zvelebí renomovaný urbanista

Karlovy Vary - Jak propojit turistickou lázeňskou oblast se zbylými čtvrtěmi tak, aby tvořily fungující organismus?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení