VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Největší sousto rozpočtu? Stadion

Nejdek — Město Nejdek schválilo rozpočet na rok 2009 pro hlavní činnost ve výši 179 milionů 833 tisíc korun s použitím zůstatku na běžném účtu ve výši 10 milionů 209 tisíc korun a se záměrem přijetí úvěru v celkové výši 50 milionů korun.

19.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Havelka

„Naplánovaný postup svědčí o velkém zájmu zastupitelů vyhovět všem podnětům a potřebám obyvatel, naplnit koaliční dohody a plnit předvolební sliby. Veliký zájem je věnován oblasti veřejné infrastruktury (údržbě města, opravě komunikací, výstavbě parkovišť, vodohospodářství), školství, bezpečnosti, tělovýchově, sociálním věcem a kultuře. Těmto oblastem je v rozpočtu plánována značná část nákladů. Konkrétně se jedná o 125 milionů 137 tisíc korun,“ uvedl starosta Nejdku Vladimír Benda.

Podle něj je nejnákladnější položkou pro rok 2009 záměr zastřešení zimního stadionu v plánované výši nákladů 47 milionů korun.

„Tato akce předpokládá získání dotace, o kterou město požádalo v lednu letošního roku z Regionálního operačního programu Severozápad. V případě neúspěchu bude celá záležitost pozdržena a město podá novou žádost o dotaci. Do kladného vyřízení není možné stavbu započít, město na tak nákladnou stavbu vlastní finanční prostředky nemá,“ dodal Benda.

Další velmi důležitou, ale nákladnou záležitostí jsou opravy komunikací a výstavba parkovišť. Na tuto oblast je v rozpočtu vyčleněna částka ve výši 13 milionů 456 tisíc korun. Jedná se o lokality Okružní, Osvětimská, Poštovní, Závodu míru a 9.května.

„Tím samozřejmě není tato záležitost vyřízena, protože naše komunikace jsou ve velmi špatném technickém stavu a této problematice se budeme muset věnovat i v následujících letech,“ dodal nejdecký starosta.

Školám a školkám je v rozpočtu věnována částka 11 milionů 705 tisíc korun. Na provoz a běžné opravy se předpokládá částka 8 milionů 705 tisíc korun, na přípravu podkladů k žádosti o dotaci na zateplení škol ve výši přibližně 6 milionů korun, kterou chce město podat při vyhlášení vhodného dotačního titulu v průběhu roku 2009, částka 500 tisíc a na výstavbu nového sportovního hřiště částka 2 miliony 500 tisíc korun. Hřiště bude stejné jako u školy na náměstí, pouze bude postrádat běžecký ovál.

„Na bezpečnost občanů, kterou spatřujeme v činnosti městské policie a dobrovolných hasičů, je naplánováno 11 milionů 128 tisíc korun. V této částce jsou peníze na běžný provoz, údržbu a opravy a navíc je zde uplatněn záměr nákupu moderního dopravního automobilu ve výši 2 miliony 900 tisíc korun. Tento automobil je začátkem zásadní modernizace hasičské techniky, kterou město plánuje v několika příštích letech. Touto modernizací chceme přispět ke zlepšení, zrychlení a zprofesionalizování činnosti našich hasičů při zásazích a zvýšit tak bezpečnost osob a ochranu majetku našich občanů,“ sdělil Benda.

Na aktivitu občanů a neziskových organizací v oblasti kultury, sportu a tvorby občanské společnosti je vyčleněna částka v celkové výši 4 miliony 727 tisíc korun. Částka reprezentuje svojí velikostí běžné výdaje v předešlých letech.

Autor: Jan Havelka

19.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení