VYBRAT REGION
Zavřít mapu

České dráhy musí šetřit, nový jízdní řád bude štíhlejší

Karlovarský kraj – K omezení však dojde pouze u osobních vlaků, které byly velmi málo využívané.

25.11.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jakub Kopřiva

V novém jízdním řádu Českých drah, který vstoupí v platnost 12. prosince letošního roku, nedojde k zásadním změnám. Přesto však budou omezeny některé osobní vlaky, které nebyly cestujícími tak hojně využívané.

„Regionální doprava se uskuteční skoro ve stejném rozsahu. Některá omezení však nastanou. Například u osobních vlaků, které byly málo využívané. Jezdily například ve večerních hodinách, nebo o sobotách a nedělích, nebo těsně za sebou. Ty budou sloučeny do jednoho,“ informoval Vladimír Omelka, ředitel Krajského centra osobní dopravy ČD v Karlových Varech.

Podle něj se změny dotknou cestujících jen ve velmi malém rozsahu. „Některé vlaky také nepojedou mezi horním a dolním nádražím v Karlových Varech. Omezení dopravy se týká takzvaných technologických vlaků, které byly provozovány jako návozy souprav do a z depa kolejových vozidel. Po přemístění depa na horní nádraží se soupravy už nemusejí přemisťovat a jízdy se nerealizují. Tato redukce se týká spojů, které provozovaly České dráhy na vlastní podnikatelské riziko bez úhrady prokazatelné ztráty,“ dodal ředitel.

Podle Petra Navrátila, náměstka hejtmana, se kraj snaží dopravce podpořit co nejvíce. „Je pravdou, že dráhy snížily počet jízd, které podnikaly na vlastní riziko, ale stále na únosnou míru. Dráhy podporujeme i například příspěvkem na půjčovny kol,“ uvedl Navrátil.

České dráhy vypraví denně v kraji 243 regionálních vlaků. „U dálkové dopravy, kterou objednává ministerstvo dopravy, nedojde k změnám na obou hlavních páteřních tratích. U tratí Cheb – Plzeň – Praha a Cheb – Ústí nad Labem – Praha je dodržen dvouhodinový takt,“ vysvětlila Radka Pistoriusová, mluvčí Českých drah.

Autor: Jan Havelka

Místo události:
25.11.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Elegance. Jedno ze slov, jímž můžeme Františka i jeho díla vystihnout.

Za objektivem Františka Konopy

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení