VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Škoda, že cena není kolektivní, shodly se tři osobnosti kraje

Karlovarský kraj — Ve čtvrtém ročníku tradiční ankety Osobnost Karlovarského kraje uspěli ředitelka, jednatel a kardiolog.

24.11.2008 9
SDÍLEJ:

Unikátním sklářským dílem z Moseru si po letošním vyhlášení výsledků ankety „Osobnost Karlovarského kraje“ své kanceláře vyzdobí (zleva): kardiolog Michal Paďour, ředitelka krajského muzea Eva Dittertová a jednatel společnosti Rotas Strojírny Jiří Hrůza.Foto: DENÍK/Petr Kozohorský

„Cenu bych si nezasloužil(a) jenom já, ale celý kolektiv mých spolupracovníků!“ Tak by se dal shrnout obsah proslovů všech tří osobností Karlovarského kraje, které letos uspěly ve stejnojmenné anketě.

V kategorii neziskových organizací získala toto ocenění Eva Dittertová, ředitelka krajského muzea, za podnikatele převzal cenu Jiří Hrůza, jednatel společnosti Rotas Strojírny, a za zvláštní přínos kraji porota vyzdvihla Michala Paďoura, duchovního otce vzniku kardiologického oddělení karlovarské nemocnice.

„Ples kraje tak, jak jej dělali někteří mí kolegové, se mi nezamlouval. Chtěl jsem, aby takové setkání mělo myšlenku a cíl,“ uvedl bývalý hejtman Karlovarského kraje Josef Pavel při slavnostním předávání cen osobnostem kraje. Pavlovu vizi naplňovala právě tato anketa. „Chtěl jsem, abychom při akci ocenili významné osobnosti. Kraj není jenom o lidech, kteří stojí v jeho čele, ale hlavně o těch, kteří se podílejí na jeho rozvoji, na vzniku pracovních příležitostí, ať už je to na poli kulturního života, podnikatelské sféry či jakéhokoliv jiného přínosu pro kraj,“ doplnil bývalý hejtman.

Jeho nástupce Josef Novotný hodlá ve vyhlašování osobností pokračovat. „Je to dobrá tradice, která byla založena s rozmyslem. Je třeba v ní pokračovat,“ uvedl Novotný, který anketu „podědil“ po svém předchůdci.

Do toho, kdo letos ocenění převezme, však Novotný nemohl hovořit. V pětičlenné komisi, která vybírala osobnosti, totiž neseděl. Na otázku, zda by z navržených kandidátů vybral stejné osobnosti, proto odpověděl: „Ani nevím, kdo byl další nominovaný. Myslím si ale, že ty, kteří cenu získali, vybrala komise správně.“

Karlovarský kraj patří, jak zdůraznila moderátorka večera Marcela Augustová, k nejmenším v republice. Přesto je v něm však řada osobností, které si ocenění zaslouží.

„Jsem přesvědčen o tom, že kraj každoročně vygeneruje řadu takových lidí,“ řekl hejtman Novotný.

Jeho předchůdce Pavel k tomu dodal: „Byla by škoda, kdyby anketa zanikla. Jak ale vidím kroky svého nástupce, chce pokračovat ve smysluplných projektech, které jsme v minulosti nastartovali. Ale nechám to výhradně na něm.“

Autor: Petr Kozohorský

24.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 9
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení