VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Ostrovští uspěli s žádostí o dotace

Ostrov nad Ohří — V červnu letošního roku podalo město Ostrov žádost o dotaci z Regionálního operačního programu na projekt Rozvoj infrastruktury pro kulturu a volný čas – Ostrov.

30.9.2008 3
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Jan Havelka

Jedná se o integrovaný, projekt, který se skládá ze tři dílčích projektů: vybudování dětské letní scény pro účely pořádání kulturních a společenských akcí v lokalitě mezi zámeckým parkem a Městským domem dětí a mládeže Ostrov, vybudování sportovišť pro netradiční sporty v zahradě Městského domu dětí a mládeže Ostrov a modernizaci fotbalového hřiště v ulici U Nemocnice, kde bude zrealizováno nové tréninkové hřiště s umělou trávou tzv. 3. generace. Rekonstrukcí projde také hlavní herní plocha, jejíž stavebně technický stav je již na hranici možného využívání a při současném nekvalitním stavu povrchu je hřiště po větší část roku z důvodů počasí nepoužitelné.

„Projekt Rozvoj infrastruktury pro kulturu a volný čas – Ostrov je tedy zaměřen na zlepšení kulturních a volnočasových aktivit pro obyvatele a návštěvníky města,“ uvedl starosta Jan Bureš.

Tento projekt byl na základě bodového hodnocení doporučen Výborem Regionální rady regionu soudržnosti Severozápad k uzavření Smlouvy o poskytnutí dotace z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti NUTS2 Severozápad.

„Celkové náklady na realizaci projektu činí 52,2 mil.Kč. Dotace z Regionálního operačního programu může být poskytnuta až ve výši 92,5 %, což představuje 48,3 miliony Kč. Vlastní zdroje, které bude město do projektu vkládat, činí 7,5 %, tedy 3,9 mil. Kč,“ dodal starosta.

Realizace projektu by měla být zahájena v březnu roku 2009. Nejprve se provede modernizace fotbalového hřiště v ulici U Nemocnice, která by měla být dokončena v témže roce, a pak naváže zbudování dětské letní scény a sportovišť pro netradiční sporty u Městského domu dětí a mládeže Ostrov.

Dokončení se předpokládá na podzim roku 2010.

Autor: Jan Havelka

30.9.2008 VSTUP DO DISKUSE 3
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Novomanželé Urbanovi si řekli své ANO na vrcholku Aschberg v horské Bublavě.
9

Letní svatby jsou in, oddává se na lávce, golfu, na poli nebo u vysílače

Míša Rauscherová, vrchní sestra z interního oddělení sokolovské nemocnice, je ve finále prestižní soutěže.

Vrchní sestra ze sokolovské interny by se mohla stát Nej sestřičkou roku 2017

Máme žízeň. A projevilo se to v prodeji

Karlovy Vary - Patrně i díky vysokým teplotám a žíznivým zákazníkům v letních měsících vzrostl skupině Karlovarských minerálních vod (KMV) v prvním pololetí roku prodej meziročně o čtyři procenta a dosáhla celkového obratu 3,9 miliardy korun. To bylo meziročně o dvě procenta více.

Za objektivem Františka Konopy

Karlovy Vary - Studoval fotografii na karlovarské „keramce“, poté si pořídil vlastní studio. Práce Františka Konopy zaujala velké množství lidí.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Mariánské Lázně - Jedna z nejstarších románských staveb, kostel svatého Jakuba a Filipa na Chvojně u Konopiště, bude k vidění i v Mariánských Lázních. Věrná miniatura totiž přibude do velké rodiny v Parku Boheminium.

Motivací mají být stipendia od kraje

Karlovy Vary - Motivační a prospěchová stipendia za druhé pololetí uplynulého školního roku získají od Karlovarského kraje studenti z jedenácti středních škol v regionu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení