VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Průmyslová škola nabídne novinky

Ostrov — Střední průmyslová škola v Ostrově připravila na školní rok 2008/2009 několik vylepšení a novinek.

31.8.2008
SDÍLEJ:

Střední průmyslová škola v Ostrově připravila na školní rok 2008/2009 několik vylepšení a novinek. (Ilustrační foto.)Foto: DENÍK/Jan Havelka

„Jednou z nich je projekt vybudování nové školy, za jejíž základ slouží budova bývalé 4.ZŠ Ostrov. Projekt je jednou ze tří velkých krajských investicí do školství. Kapacita nové školy bude 750 žáků. Bude obsahovat učebny a dílny pro odborný výcvik, učebny pro teoretické vyučování, specializované učebny pro výpočetní techniku, knihovnu a tak dále,“ uvedl Pavel Žemlička, ředitel školy.

Podle Žemličky nová škola umožní spojení Střední průmyslové školy Ostrov “ pod jednu střechu“. (V současné době je škola provozována ve dvou střediscích). Učebny, laboratoře a dílny budou vybaveny nejnovější didaktickou technikou.

„V současné době se vyřizuje stavební povolení, dokončuje se dokumentace pro provádění stavby. 1. srpna 2008 jsme převzali budovu bývalé 4.ZŠ v Ostrově. Stavba bude financována z prostředků EU - ROP NUTS II Severozápad,“ doplnil informace ředitel ostrovské průmyslovky.

Zároveň se na škole také zdokonaluje výuka cizích jazyků. „Na výuku jazyků klademe velký důraz, hlavně na složku konverzace. Proto jsme pro tento školní rok zavedli dvě novinky. V tomto roce posílí výuku anglického jazyka rodilá mluvčí z Kanady. Téměř všechny třídy maturitních oborů budou mít zařazenu konverzaci z jazyka, kterou povede tato vyučující,“ nastínil Žemlička.

Během roku se plánují studijní jazykové stáže v Německu a Anglii. V Německu je to už tradiční výměnný studjní pobyt, zato zájezd do Anglie s výukou jazyka bude na škole novinkou.

Od září se na škole rozbíhá 1. ročník nového oboru - informační technologie. „O tento obor byl velký zájem a nemohli jsme uspokojit všechny žáky, kteří se na něj hlásili. Těm, kterým se na obor nepodařilo dostat, umožňujeme studium informatiky v rámci oboru Technické lyceum, kde si můžou od 3. ročníku vybírat zaměření - informatika,“ nastínil ředitel.

Podle něj neměla průmyslovka problémy naplnit pro tento školní rok první ročníky.

„Nábor pro školní rok 2008/2009 byl úspěšný. V této chvíli máme až na tři místa obsazeny všechny první ročníky. Velký zájem je o studium oborů informační technologie a automobilové obory – silniční doprava,autotronik a automechanik. Bohužel je stále znatelný pokles zájmu o obory strojírenství a elektrotechnika. Jsme jediná škola v kraji, které se podařilo otevřít obor strojírenství. Tento stav trvá i přes zvyšující se zájem zaměstnavatelů právě o absolventy těchto zmíněných oborů,“ uzavřel ředitel Žemlička.

Autor: Jan Havelka

31.8.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Momentky z připomínky 800. výročí kostela sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

Maketu odhalí poslední český rytíř

Ilustrační foto

Motivací mají být stipendia od kraje

Kvůli opravě mostu ve Dvorech čeká na motoristy objížďka

Karlovy Vary - Pozor, se stavebními pracemi souvisí některé dlouhodobé uzavírky ve Dvorech.

Z Lomnického potoka nelze kvůli suchu čerpat vodu

Karlovarsko - Vodoprávní úřad karlovarského magistrátu vydal na žádost státního podniku Povodí Ohře s platností do odvolání zákaz odběru povrchových vod z Lomnického potoka, přítoku vodárenské nádrže Stanovice.

V aréně změří síly nejlepší dřevorubci

Klingenthal – Vogtland Arena v německém Klingenthalu u Kraslic se v sobotu stane dějištěm bitvy nejlepších německých sportovních dřevorubců.

III. třída: Otročín se postaví Krásnému Údolí

Karlovy Vary – Třinácté kolo má na programu okresní III. třída Karlovarska. Magnetem bude souboj Otročína a nedalekého Krásného Údolí, což slibuje zajímavou fotbalovou bitvu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení