VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Perninští postaví kulturní a komunitní centrum

Pernink — Rozvoj kulturního a komunitního života je jedním z hlavních projektů, které plánuje perninská radnice.

11.12.2008
SDÍLEJ:

Jitka Tůmová, starostka PerninkuFoto: DENÍK/Jan Havelka

Podle starostky Jitky Tůmové chce obec spolupracovat také s dalšími radnicemi na rozvoji cestovního ruchu a cyklostezek.

V současnosti se hodně mluví o tom, že byste se chtěli vážně zabývat zkvalitněním podmínek pro četné sportovní aktivity i kulturní akce v Perninku. Můžete k tomuto tématu říct nějaké podrobnosti?
Skutečně plánujeme výstavbu objektu pro kulturní a komunitní život v Perninku. Mělo by jít o objekt, kde by se daly pořádat například společenské a kulturní akce. Stavba se bude realizovat v období od 1. dubna příštího roku do 30. června roku 2010.

Kolik do této stavby investujete, budete vše platit z vlastního rozpočtu?
Náklady činí zhruba 38 milionů korun. Na realizaci se nám podařilo získat dotaci z regionálního operačního programu, která by měla pokrýt zhruba 35 milionů korun. Komunitní centrum by mělo nabídnout víceúčelový sál, kde by mohli pořádat akce například místní hasiči, různé spolky, lyžařský klub, nebo myslivci. Sloužilo by tedy například k setkávání různých lidí. Bylo by tam samozřejmě sociální zařízení, šatny, sprchy. V prvním patře by byla místnost s audiovizuální technikou pro různé využití. Přípravě projektu jsme věnovali hodně sil. Budeme také velmi pečliví při samotné stavbě, aby vše bylo v pořádku, vyhovovalo podmínkám a dodržely se přesné termíny.

Pernink je také obec, která v zimě láká hodně lyžařů a turistů. Co jim obec může nabídnout a jaké jsou s turistickým ruchem spojené problémy?
Kromě vleků je tady například k dispozici osvětlené běžecké kolečko, které je podle mědobře udržováno a nabízí běžkařům lyžování v klidném prostředí. To jsme letos ještě zhruba o pět set metrů rozšířili. Co se týče problémů, tak nás každoročně trápí, že někteří lyžaři a turisté během sezony parkují tam, kde to není vhodné a to přináší problémy. Ale samozřejmě jsme velmi rádi, že je o návštěvy Perninku zájem.

Obec se také stále snaží zvyšovat atraktivitu pro návštěvníky. Máte v tomto směru ještě nějaké další plány a aktivity?
Jsme součástí projektu, který se připravuje v rámci Svazku obcí Bystřice. Jde o rozšíření cestovního ruchu. Chtěli bychom s ostatními členy spolku i ve spolupráci s německou stranou opravit a upravit cyklostezky, a také vybudovat některé nové naučné stezky, které budou navazovat na síť těch stávajících. Chceme se věnovat i trasám pro jízdu na koních.

Určitě jako každá obec bojujete i s některými problémy. Můžete říct, co vás ještě v Perninku trápí a co byste chtěli zlepšit?
Určitě je vždy na čem pracovat. Mě osobně trápí například stav některých komunikací a chodníků. Velkým problémem je i kanalizace, či veřejné osvětlení. Někdy jsou potíže i s parkováním automobilů. Rádi ovšem přivítáme každý dobrý nápad a aktivitu z řad našich občanů. Určitě je vždy dobré, když někdo přijde s dobrým nápadem, který může život v Perninku ještě více zlepšit.

Autor: Jan Havelka

11.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Zámek Kynžvart

Zámek zacílil na nejmenší

Dobrý stav vody si pochvalovali i účastníci Dne Ohře. Vodácká sezona na Ohři končí v říjnu.

Na vodě letos v pohodě? Sem tam mráček

Triatlonový kolotoč zahájí Geis Baby Duathlon

Karlovy Vary – Triatlonový kolotoč, který je nachystán od 2. do 3. září v lázeňském městě a který bude tentokrát ve světovém hávu, tradičně odstartují triatlonové naděje.

OTÁZKA PRO: Jiřího Karase, starostu Dalovic

V části Dalovic, konkrétně ve Všeborovicích, se již nějakou dobu rekonstruuje most. Jak práce pokračují a kdy skončí? Může se most v současnosti alespoň v omezené míře používat?

Nominujte Deník v anketě Křišťálová Lupa 2017!

Nominujte Deník.cz do ankety českého internetu Křišťálová Lupa 2017! Díky vám bude mít Váš regionální Deník šanci dostat se do finálního hlasování v kategorii "Zpravodajství".

Pusťte si televizi. Rodí tam Plzeňanky

Unikátní pohled do nejintimnějších okamžiků každé ženy, který se natáčel v plzeňské fakultní nemocnici, právě startuje. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení