VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Do zahraničí cestují politici nejčastěji na veletrhy

Karlovarský kraj – Při pracovní cestě do Německa mají politici nárok na stravné ve výši 45 eur denně.

25.8.2009
SDÍLEJ:

Reprezentace. Vedení karlovarského magistrátu jezdí na zahraniční služební cesty poměrně často. Prim drží veletrhy a návštěvy zahraničních partnerských měst Karlových Varů.Foto: DENÍK/Jana Kopecká

Kam nejčastěji vyjíždějí karlovarští a krajští politici? V oblibě mají Německo nebo Ruskou federaci. Se dvěma německými městy mají Karlovy Vary uzavřenou patnerskou smlouvu, s Moskvou se zase přátelí Karlovarský kraj.

Ve dnech 5. až 8. června odjel karlovarský primátor Werner Hauptmann na služební cestu na veletrh cestovního ruchu v Kolíně nad Rýnem. „Primátor navštívil významný veletrh RDA, který sdružuje veškeré autobusové dopravce a cestovní kanceláře v evropských zemích. Karlovy Vary zde měly svou expozici ve stánku Czechtourismu,“ vysvětlil Jakub Kaválek, mluvčí radnice.

Náměstkyně pro kulturu Dagmar Laubová a Jitka Hradílková, vedoucí oddělení vnějších vztahů kanceláře primátora, odcestovaly od 12. do 15. července do partnerského města Baden-Baden v SRN. „Zde se v tomto termínu konal festival školních orchestrů, kterého se za Karlovy Vary účastnil školní orchestr ZUŠ Antonína Dvořáka Karlovy Vary. Žáci zde byli ubytováni v rodinách. Náměstkyně Laubová zastupovala na pozvání Ministerstva kultury Badenska-Württemberska naše město, Jitka Hradílková měla na starosti tlumočnické a organizační záležitosti. ZUŠ Antonína Dvořáka Karlovy Vary dostala od města dotaci na dopravu na tuto akci,“ dodal Kaválek.

V září má primátor Hauptmann od 4. do 7. naplánovanou cestu do partnerského města Karlových Varů Bernkastelu–Kues. Společně s ním odcestují náměstek Petr Keřka, radní Martin Zeman, zastupitel Jaroslav Borka a Jitka Hradílková. „Všichni se zúčastní zdejší největší městské slavnosti na pozvání starosty města. Jitka Hradílková zde přebere zvláštní ocenění a poděkování od starosty Bernkastelu- Kues,“ doplnil Kaválek.

V rámci projektu Thermae Europae během léta se podle něj žádné služební cesty nekonaly. „A ani nejsou na nejbližší dobu plánované,“ zdůraznil mluvčí.

A kolik činí diety radních při zahraničních cestách? „Nárok na stravné je zakotven v zákoníku práce, který také určuje, že výši stravného pro zahraniční pracovní cesty určí každý rok vyhláškou ministerstvo práce a sociálních věcí. Vyhláška určuje výši stravného na rok 2009 pro jednotlivé státy světa. Například celodenní stravné při pracovní cestě do Německa činí 45 eur na den, při cestě na Slovensko 30 eur denně. Stravné náleží komukoliv, kdo je vyslán na pracovní cestu, řadovému zaměstnanci stejně jako radním,“ vysvětlil Jan Kopál, mluvčí radnice.

Pracovní návštěvy německých měst má v oblibě také vedení Karlovarského kraje. Eva Valjentová, krajská radní pro kulturu, se v březnu zúčastnila veletrhu v Berlíně a prezentace Karlovarského kraje v Auerbachu.

Hejtmanův náměstek pro dopravu a regionální rozvoj Petr Navrátil navštívil letos na jaře Drážďany a Hof, radní pro zemědělství Jaroslav Bradáč se s náměstkem pro sociální věci Miroslavem Čermákem v lednu zúčastnili veletrhu ve španělském Madridu.

Na veletrh do Moskvy odcestovala s náměstkem pro majetek Jaroslavem Borkou náměstkyně Eva Valjentová.

Za letošního půl roku utratilo vedení Karlovarského kraje podle informací tiskového odboru za cesty do zahraničí přes 250 tisíc korun.

Autor: Ivana Kalinová

25.8.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Muž se napil kyseliny. Zřejmě omylem

Mariánskolázeňští fotbalisté odjížděli do Plzně na hřiště Petřína s cílem urvat alespoň bodík. To se ale nepovedlo.
7

Vítězství si venku připsali jen borci karlovarské Slavie

Miliony pomáhají modernizovat výuku

Karlovarský kraj – Rušno bylo přes prázdniny ve školách v Karlovarském kraji.

Starosta ocenil obětavou sousedku

Cheb – Jak nebezpečný může být oxid uhelnatý, se nedávno přesvědčili rodiče z Chebu.

Zastávka bude počítat, kolik projede cyklistů

Ostrov - Zapomenutá železniční zastávka se dočká nového vzhledu a chytrého počítadla.

Nehod výrazně přibylo, jejich obětí naštěstí ne

Karlovarský kraj - Bezmála o dvě stovky dopravních nehod více než vloni vyšetřovali policisté v Karlovarském kraji od ledna do července. Nárůstu počtu bouraček naštěstí neodpovídal počet usmrcených lidí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení